Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Ескіз
    Публікація
    Економічна оцінка інноваційного та інтелектуального потенціалу з урахуванням показників економічної безпеки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Маслак, Ольга Іванівна; Гришко, Наталя Євгеніївна; Маслак, Марія Володимирівна
    У статті розкрито особливості обумовленості потенціалу розвитку будь-якого підприємства його економічною безпекою. Важливою умовою нормального функціонування і розвитку сфери підприємництва виступає об’єктивна економічна оцінка інноваційного та інтелектуального потенціалу підприємства, з урахуванням показників економічної безпеки. Виявлено, що причинами диспропорції між наявними інноваційними можливостями підприємства та їх практичним впровадженням є недостатня кількість інтегрованих досліджень і методичних розробок з управління інтелектуально-інноваційним потенціалом підприємства, а також ефективності його використання. Авторами наголошено, що підтримка економічної безпеки повинна здійснюватися за допомогою моніторингу та оцінки рівня ефективності системних механізмів підтримки інноваційного та інтелектуального потенціалу підприємства. Наведено основні універсальні показники оцінки інноваційного та інтелектуального потенціалу підприємства. Запропоновано для розуміння оцінки інноваційної та інтелектуальної складових потенціалу підприємства з позицій забезпечення економічної безпеки використати ресурсний, системний, стратегічний та системний підходи. Проаналізовано ключові характеристики процесної моделі управління економічною безпекою підприємства. У статті розглядаються основні шляхи забезпечення економічної безпеки суб’єктів господарювання шляхом запровадження інтегрованої системи показників. Акцентовано увагу на тому, що в умовах нестабільності для підприємства послаблення його виробничого, інноваційного, інтелектуального потенціалів є значною загрозою, що може призвести до блокування можливостей подальшого розвитку. Також встановлено, що ефективне управління системою економічної безпеки напряму залежить від правильного вибору основних компонентів системи економічної безпеки, тобто врахування усіх складових компонент ресурсного забезпечення.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості оцінки інвестиційної привабливості машинобудівного підприємства в контексті гарантування економічної безпеки
    (НТУ "ХПІ", 2009) Гришко, Наталя Євгеніївна; Джуган, М. С.
    На основі дослідження різноманітних підходів щодо розрахунку інвестиційної привабливості об’єкта, що знаходять своє відображення у працях вчених, запропоновано методику проведення оцінки інвестиційної привабливості машинобудівного підприємства з метою гарантування економічної безпеки.
  • Ескіз
    Документ
    Інвестиційний потенціал підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2010) Змієнко, М. О.; Зеленська, М. О.
    В роботі досліджено сутність інвестиційного потенціалу підприємства, також визначено його роль в системі економічного потенціалу підприємства. Проаналізовано та визначено взаємозв’язок фінансового та інвестиційного потенціалів підприємства. Запропоновано механізм здійснення інвестиційної діяльності з урахуванням інвестиційного потенціалу підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Потенціал та економічна стійкість підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2010) Тараненко, О. О.
    У статті розглянуто сутність економічної стійкості підприємства, проведено аналіз підходів до її структуризації на основі чого обґрунтовано необхідність розгляду потенціалу підприємства у контексті його внутрішнього середовища для управління економічною стійкістю. Розглянуто структуру потенціалу підприємства та вимоги до його складових для забезпечення економічної стійкості.
  • Ескіз
    Документ
    Визначення сучасних тенденцій розвитку науково-технічної бази виробничих підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2009) Глізнуца, Марина Юріївна; Кучинський, Володимир Анатолійович
    Розкрите поняття та визначено місце науково-технічного потенціалу виробничого підприємства як складової структурної системи потенціалу підприємства. Встановлені цілі та пріоритети технічного розвитку виробничих підприємств. Виявлені тенденції поступального розвитку науково-техної бази підприємств виробничої сфери на сучасному етапі розвитку виробництва.
  • Ескіз
    Документ
    Різноманітні підходи до визначення структури інтелектуального капіталу підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Матющенко, С. С.
    В даній роботі розглянуто роль інтелектуального капіталу у діяльності підприємства, виділено ряд підходів щодо визначення структури інтелектуального капіталу підприємства, зазначено їх недоліки. Подібний огляд має узагальнююче і корисне практичне значення для молодих науковців, які ведуть дослідження інтелектуального капіталу підприємства. В залежності від конкретної ситуації окремі інтелектуальні ресурси можуть одночасно бути і активом, що має відповідні балансові ціни і майнові права, і активами, що не володіють такими властивостями. Такий поділ інтелектуального капіталу на види досить умовний.
  • Ескіз
    Документ
    Методи виявлення резервів підвищення ефективності діяльності підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Железняк, А. О.; Ларка, Микола Іванович
    У статті досліджено поняття ефективності як повноти використання потенціалу підприємства. Розглянуто існуючі методики пошуку резервів, оцінювання їх фактичного стану та можливостей підвищення ефективності за рахунок виявлених резервів. Розроблено комплекс пропозицій щодо поліпшення результатів їх виявлення на сучасному етапі розвитку економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Моделі розвитку підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2013) Шишковський, С. В.
    В статті розглянуто підходи до ідентифікації розвитку та формування етапів життєвого циклу підприємства. Розроблено графічну інтерпретацію альтернатив розвитку підприємств. Висвітлено особливості діяльності підприємств в мінливих умовах. Запропоновано моделі розвитку підприємств, що базуються на зміні складових розвитку з врахуванням специфіки функціонування вітчизняних підприємств.
  • Ескіз
    Публікація
    Формування стратегії науково-технічного розвитку на рівні організації
    (НТУ "ХПІ", 2013) Літвиненко, Марія Владиславна; Кравцов, А. О.
    У статті висвітлюється процес формування науково-технічної стратегії розвитку підприємства, з урахуванням існуючого потенціалу підприємства, його стратегічних цілей та сучасних умов господарювання. Розроблено пропозиції щодо більш ефективного оновлення технічної бази виробництва шляхом лізингу.