Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Ескіз
    Документ
    Определение численных критериев автоматического извлечения пластмассового изделия из пресс-формы
    (НТУ "ХПИ", 2006) Кохановский, В. И.; Кохановская, Ольга Владиславовна
    Стаття продовжує серію публікацій на тему автоматизації визначення витягання пластмасового виробу з прес-форми. В роботі наведений метод розв’язання задачі при деяких обмеженнях на конструкцію прес-форми.
  • Ескіз
    Документ
    Тепловий ефект при холодному видавлюванні порожнистих виробів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Горностай, Вадим Миколайович; Сабол, Сергій Францович; Потятини, Андрій Миколайович
    Розглянуто тепловий ефект при холодному видавлюванні порожнистих виробів та його вплив на температуру робочого інструменту. Проведено чисельні експерименти з використанням методу скінченних елементів в програмному комплексі DEFORM 3D, що дозволило визначити залежність зміни температури заготовки, робочого інструменту від ступеня деформування. Визначено залежність зусилля виймання пуансону та виштовхування. Для експериментального дослідження було спроектовано та виготовлено технологічне оснащення. Представлено результати експериментального визначення залежності зміни температури робочого інструменту при холодному видавлюванні порожнистих виробів.
  • Ескіз
    Документ
    Переналаживаемая штамповая оснастка для формообразующих операций процессов импульсной штамповки листовых деталей
    (НТУ "ХПИ", 2010) Фролов, Е. А.; Корнеев, С. В.; Голинко, В. С
    Предложены конструкции обратимых переналаживаемых формоизменяющих штампов для процессов импульсной штамповки деталей с использованием в качестве материала матриц пластических масс. Проведены исследования и установлены границы стойкости матриц из различных пластических масс.
  • Ескіз
    Документ
    Про деякі забобони в обробленні металів тиском
    (НТУ "ХПІ", 2010) Євстратов, Віталій Олексійович
  • Ескіз
    Документ
    Анализ пластического деформирования тонкостенного цилиндра, опирающегося на радиальное кольцо
    (НТУ "ХПИ", 2010) Бондарь, Сергей Владимирович
    Представлено результати аналізу пластичного деформування тонкостінного циліндру, що спирається на радіальне кільце. Розглянуті різні варіанти виконання профілів кілець. Задача розв’язувалась чисельно. Метода розв’язання базується на стандартних схемах методу скінчених елементів (МСЕ), реалізованих у окремому модулі програмного комплексу SPACE-T. Наведені рекомендації щодо розробки відповідної технологічної операції.
  • Ескіз
    Документ
    Комбіноване витягування вісесиметричних виробів із алюмінію AL-3003 в двохконусній матриці спеціального профіля
    (НТУ "ХПІ", 2015) Калюжний, О. В.
    Методом скінченних елементів проведений аналіз комбінованого витягування із алюмінію AL-3003 вісесиметричних виробів в двоконусній матриці спеціального профіля без притискача. При витягуванні заготовок різного діаметра з однаковою товщиною встановлені раціональні профілі деформуючих поверхонь матриць та величини мінімальних односторонніх зазорів між матрицею і пуансоном, при яких деформування проходить без руйнування та отримуються вироби з максимальною висотою. Моделюванням виявлені енергосилові режими витягування, кінцеві форми і розміри виробів та напружено-деформований стан в здеформованих заготовках. Використання матриці спеціального профіля дозволяє зменшити кількість переходів витягування в порівнянні з традиційною двохконусної матрицею.
  • Ескіз
    Документ
    Комбіноване холодне видавлювання конічної порожнистої заготовки для виробу спеціального призначення
    (НТУ "ХПІ", 2015) Сабол, Сергій Францович; Піманов, В. В.; Коробка, Є. М.
    Запропоновано схему комбінованого видавлювання конічної порожнистої заготовки. За допомогою методу скінчених елементів (МСЕ) в програмному комплексі DEFORM-3D проведено теоретичний аналіз процесу. Визначено залежність зусилля процесу від переміщення пуансону, отримано розполіл нормальних напружень на матриці, пуансоні та виштовхувачі штампу. Приведено розподіл інтенсивності напружень та деформацій, а також ступеню використання ресурсу пластичності в здеформованій заготовці в моменті дії максимального зусилля процесу.
  • Ескіз
    Документ
    Применение специальных технологических приемов при электрогидроимпульсной штамповке листовых деталей с локальными элементами большой кривизны
    (НТУ "ХПИ", 2011) Долматов, А. И.; Жовноватюк, Я. С.; Житняя, О. С.; Онищенко, С. В.
    Проанализированы различные технологические способы электрогидроимпульсной штамповки (ЭГШ) локальных элементов большой кривизны (с характерным радиусом меньшим 10 толщин заготовки). Представлены результаты опытной штамповки листовых деталей с данными конструктивными элементами. Даны рекомендации по применению рассмотренных технологических способов.
  • Ескіз
    Документ
    Наукове обґрунтування конструювання робочих деталей розділових штампів
    (НТУ "ХПІ", 2011) Дьоміна, Н. А.; Євстратов, Віталій Олексійович; Ткачук, Микола Анатолійович
    Стаття присвячена аналізу напружено-деформованого стану пуансонів та матриць роздільних штампів та забезпеченню технологічних зазорів між ними.
  • Ескіз
    Документ
    Поліграфічний процес у країнах Західної Європи в середині XV-XVIII ст.
    (НТУ "ХПІ", 2011) Шишкіна, Євгенія Костянтинівна
    В статті проводиться аналіз перших технологій масового друку. Вивчаються друкарські процеси в поліграфічному виробництві середини XV-XVIII ст.