Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-методичні основи інтеграції банківських установ України на міжнародні фінансові ринки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Андренко, Олена Анатоліївна; Мордовцев, Сергій Михайлович
    У статті проаналізовано теоретико-методичну засади інтеграції банківських установ України на міжнародні фінансові ринки та перспективи його розвитку. Виявлено, що у сучасних умовах розвитку процесів глобалізації та інтернаціоналізації для українських банків набуває все більшої важливості успішна робота з фінансовими ресурсами на світових ринках. Визначено, що інтеграція банківської системи України здійснюється за трьома напрямами, а саме: регіональний, універсалізаційний, міжнародний. Доведено, що в український банківський системі повинно набувати актуальності надання інноваційних банківських послуг – це пов’язано з необхідністю підвищення ефективного рівня банківського обслуговування та унеможливлювання зниження рівня доходності традиційних послуг банків України. Наведено пропозиції та заходи щодо подальшої інтеграції банківської системи України у світовий простір. Зроблено висновок, що наведені заходи на макроекономічному рівні з боку НБУ та на мікроекономічному рівні з боку комерційних банків України будуть сприяти зростанню притоку капіталу, в тому числі, й іноземного.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз економічних нормативів в діагностиці діяльності банківської системи
    (НТУ "ХПІ", 2014) Гойхман, М. І.
    У статті проведено аналіз економічних нормативів діяльності банківської системи України на основі побудови інтегрального показника, що є адекватним та інформативним інструментом при проведенні діагностики проблемних ситуацій, які можуть мати місце та вплинути на її розвиток. Ілюстрація динаміки зміни інтегрального показника як в чисельному, так й у графічному вигляді дозволяє робити висновки щодо доцільності прийняття відповідних управлінських рішень, що унеможливлюють погіршення поточного стану розвитку системи, а також спрямовані на забезпечення його позитивного зростання. Методичний підхід, який застосовано в статті, дозволяє адекватно оцінити як поточну діяльність банківської системи у розрізі виконання економічних нормативів, так і ретроспективну та перспективну ситуацію щодо динаміки зміни їх чисельних значень.
  • Ескіз
    Документ
    Побудова інтегрального показника оцінювання проблемних ситуацій банківської системи
    (НТУ "ХПІ", 2014) Самородов, Б. В.; Гойхман, М. І.
    У статті побудовано комплексний інтегральний показник оцінювання проблемних ситуацій банківської системи. Проведено діагностику у напрямку ідентифікації проблемних ситуацій діяльності банківської системи через оцінювання: основних показників діяльності вітчизняного банківського сектору; фінансової стійкості банківської системи за основними індикаторами фінансової стійкості та економічних нормативів діяльності банківської системи. Запропонований методичний підхід до проведення такого аналізу дозволив коректно оцінити ситуацію, що склалася на вітчизняному банківському просторі.
  • Ескіз
    Документ
    Банки Украины как отражение проблем развития финансовой системы страны
    (НТУ "ХПИ", 2014) Дорошенко, А. А.
    Деятельность банков реализуется в соответствии с имеющимися ожиданиями, которые формируются под воздействием общей экономической ситуации в Украине. Основной проблемой украинской экономики на протяжении многих лет является разбалансированность финансовой системы. Страна тратит больше, чем зарабатывает, постоянно наращивая свой валовой внешний долг. Основной причиной этого является хроническое превышение объемов импорта над экспортом. В результате со временем становится неизбежной девальвация национальной валюты. Особенностью украинской экономики является то, что в результате девальвации не происходит замещение импорта внутренним производством.
  • Ескіз
    Документ
    Діагностика сучасного стану банківської системи України на основі аналізу власного капіталу банків
    (НТУ "ХПІ", 2013) Гойхман, М. І.
    У статті проаналізовано сучасний стан банківської системи України. Проведено діагностику власного капіталу за його складовими для вітчизняних банків як по окремих їх групах, так і в цілому по банківській системі
  • Ескіз
    Документ
    Порівняльний аналіз часових рядів показників діяльності комерційного банка та банківської системи вцілому
    (НТУ "ХПІ", 2013) Скворчевський, Олександр Євгенович; Івченко, А. Ю.
    У статті досліджено стан банківської системи України за період 2007–2013 рр. Проведено порівняльний аналіз динаміки основних показників діяльності комерційного банку з банківською системою країни та зроблено висновки щодо впливу нестабільного (кризового) стану економіки України на фінансові показники діяльності банків.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення ефективності системи стимулювання персоналу організації
    (НТУ "ХПІ", 2013) Шилова, К. В.
    У статті досліджено теоретичні та практичні аспекти системи стимулювання персоналу організації. Відносно проведеного аналізу запропонований ряд заходів стосовно удосконалення існуючої системи стимулювання праці персоналу в банківській сфері діяльності та зроблені висновки щодо їх впровадження.