Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення механізмів фінансового менеджменту суб'єктів малого бізнесу України
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Петриківа, Ольга Станіславівна
    Статтю присвячено вирішенню проблем пошуку шляхів удосконалення механізмів фінансового менеджменту суб'єктів малого бізнесу України. Виявлено, що вирішення фінансових проблем є головним напрямком успішного функціонуванням малих підприємств України, яке полягає у здійсненні комплексу заходів щодо приведення малого підприємства у відповідальність до обраної стратегії його фінансово-економічного розвитку. Запропоновано авторську класифікацію джерел формування фінансових ресурсів малого підприємства з урахуванням особливостей їх функціонування.
  • Ескіз
    Документ
    Класифікація методів управління фінансовими ресурсами підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2017) Пічугіна, Тетяна Сергіївна; Рубцов, Віталій Вікторович
    У статті досліджені підходи до управління фінансовими ресурсами на підприємстві та обґрунтовано залежність ефективності фінансового менеджменту від доцільності їх застосування. Визначені загальні підходи до формування та управління фінансовими ресурсами підприємства, основні принципи формування фінансових ресурсів, управління фінансовими ресурсами в ринкових умовах спрямоване на підвищення ринкової вартості й інвестиційної привабливості підприємства. Розглянуто класифікацію поділу методів управління фінансовими ресурсами підприємств на традиційні та прогресивні. Розглянуто фінансовий аналіз різних типів моделей, що дозволяють структурувати та ідентифікувати взаємозв'язки між основними показниками звітності, що дозволяє більш ефективно управляти фінансовими потоками. Виділино три основні типи моделей, які використовуються у фінансовому аналізі: дескриптивні, предикативні, нормативні.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність і економічна природа фінансових ресурсів підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2018) Другов, Олена Сергіївна; Бережна, Юлія Валеріївна
    У статті розглянуто різні підходи до визначення сутності поняття "фінансові ресурси", уточнено дефініцію "фінансові ресурси підприємства", визначено критерії класифікації фінансових ресурсів. В ході дослідження сформульовано одну з основних проблем господарюючих суб’єктів недостатній обсяг фінансових ресурсів. Визначено основні макро- і мікроекономічні чинники процесу управління фінансовими ресурсами. Здійснено оцінку впливу окремих складових елементів зовнішньої і внутрішньої управлінської середовища на загальну ефективність господарювання підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Роль фінансового контролінга в управлінні адаптивним підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2016) Олійник, Тетяна Володимирівна; Сабліна, Наталія Вікторівна
    Фінансовий контролінг розглядається як управлінський інструмент, використання якого дозволяє істотно підвищувати якість внутрішнього фінансового контролю, виявляти ризики підприємств і своєчасно адаптивно на них реагувати. Проведене дослідження доводить, що фінансовий контролінг комплексно впливає на діяльність адаптивного підприємства і забезпечує його функціонування на базі постійних координуючих дій між різними фазами циклу (облік, аналіз, планування, моніторинг і контроль). Головне завдання фінансового контролінгу полягає не тільки в контролі, але й забезпеченні взаємозв’язку між складовими загальної системи управління адаптивним підприємством. За допомогою системи фінансового контролінгу стає можливим виявлення проблем у діяльності адаптивного підприємства та своєчасне їх коригування (до настання кризової ситуації).
  • Ескіз
    Документ
    Створення ефективної організації функціонування підприємств та банків на принципах сучасного менеджменту
    (НТУ "ХПІ", 2012) Кравчук, Л. С.; Дяченко, О. С.
    У статті висвітлюються сучасні проблеми промислового виробництва в Україні та пропонуються шляхи їх розв’язання, зокрема, за допомогою застосування принципів сучасного менеджменту.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні засади організації фінансового контролінгу
    (НТУ "ХПІ", 2013) Янковська, В. А.
    У статті розглянуто сутність поняття «конролінг», надані трактування змісту визначення системи конролінгу на підприємстві. Визначена необхідність функціонування системи контролінгу у забезпеченні життєздатність фірми.
  • Ескіз
    Документ
    Управління діяльністю підприємства в умовах кризи
    (НТУ "ХПІ", 2013) Тарасова, О. В.
    В статті розглянуто сутність та процес антикризового управління підприємством, методи та форми його здійснення. Теоретично обґрунтовані підходи до формування антикризового управління як єдиної системи.Викладені напрямки діяльності підприємства в рамках антикризової програми та механізми здійснення антикризового управління. Зроблений висновок щодо ефективності системного бачення механізму функціонування підприємства
  • Ескіз
    Документ
    Роль зв'язків з громадськістю в системі фінансового менеджменту організації
    (НТУ "ХПІ", 2013) Терещенко, Д. А.
    Досліджено роль зв’язків з громадськістю в системі фінансового менеджменту організації. Визначено основні завдання PR у сфері фінансових відносин