Кафедра "Облік і фінанси"

Постійне посилання зібрання

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/acctfin/main

Кафедра "Облік і фінанси" створена в 2021 році на основі кафедр "Бізнес-аналітика, облік і готельно-ресторанна справа" та "Міжнародний бізнес і фінанси" (НАКАЗ 552 ОД від 26.11.2021 року).

Кафедра "Бізнес-аналітика, облік і готельно-ресторанна справа" носила цю назву від червня 2021 року, попередня назва – "Економічний аналіз та облік". Кафедра "Міжнародний бізнес та фінанси заснована в 1996 році.

Кафедра входить до складу Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".

У складі науково-педагогічного колективу кафедри працюють: 5 докторів економічних наук, 17 кандидатів наук: 15 –економічних, 2 – технічних; 4 співробітника мають звання професора, 11 – доцента.

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 1645
  • Документ
    Перспективи використання штучного інтелекту у фінансовому обліку
    (Національний університет "Запорізька політехніка", 2023) Трачова, Д. М.; Давидюк, Тетяна Вікторівна; Демчук, О. М.
    Використання можливостей штучного інтелекту в фінансовому обліку підприємств поступово переходить із сфри суто наукових досліджень в практку використання суб’єктами господарювання. Результати самого популярного напряпку використання штучногоінтелекту, а саме машинного навчаня в питаннях прогнозування, виявлення помилок та шахрайства стає буденною справою та має величезні позитивні результати.Однак в умовах економіки, яка динамічно ровивається та змінюється, на яку мають вплив економічні, політичні, геополітичині показники, мають особливу цінність не стандартні, я саме орігінальні, нетипові рішення, які базуються не тільки на відомих алгоритмах, а і на професійному судженні та нестандартному бачення фахівця бухгалтерського обліку. Саме це є перспективним напрямом розвитку використання штучного інтелекту та додає економічну тапсихологічну складову до технічних та інформаційних процесів.
  • Документ
    Франчайзинг: особливості управління ланцюгами постачання
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015) Диковицька, В. В.
  • Документ
    Контролінг міжнародного маркетингу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015) Данилова, І. О.; Долінська, Раїса Григорівна
  • Документ
    Управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015) Антонова, К. С.; П'ятак, Тетяна Вікторівна
  • Документ
    Методичні рекомендації щодо формування організаційно-економічного забезпечення цифрового маркетингу на підприємстві
    (Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, 2023) Татаринцева (Курбатова), Юлія Леонідівна
    У статті надано методичні рекомендації щодо формування організаційно-економічного забезпечення цифрового маркетингу. Акцентовано увагу на визначенні ключових складових, таких як інформаційна, організаційна, ресурсна, маркетингова та економічна; проведено їх аналіз. Визначено наявні проблеми, які можуть виникнути під час впровадження організаційно-економічного забезпечення та висвітлено необхідність системного та гнучкого підходу для ефективного управління цифровим маркетингом на підприємстві.
  • Документ
    Світові тенденції розвитку ринку страхових послуг та перспективи в Україні
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Пахомов, Максим Сергійович; Єршова, Наталя Юріївна
    Ринок страхування в Україні перебуває на шляху до глобальних змін. Тому виникає потреба в дослідженні сучасних тенденцій та перспектив подальшого розвитку страхового ринку України через аналіз міжнародного ринку страхування. Тому, що він має великий досвід та буде мати вплив на страхування в Україні. У статті розглядається досвід авторитетних країн зі сторони глобалізацій процесів, які відбуваються в їхньому страховому полі. Також було встановлено, що центральне положення в системі регулювання страхового ринку будь-якої країни займають державні органи та органи страхового нагляду. Ці органи визначають, контролюють та забезпечують регуляцію страхового ринку, відіграючи провідну роль у його розвитку. В дослідженні встановлено, що світовий попит на страхування має тенденції до зростання, хоча кожна країна має індивідуальні особливості розвитку страхового ринку. Страхові ринки США, Європи та країн Азії зберігають стабільність і мають перспективний напрямок розвитку, що в прогнозі можна розцінювати як винятково позитивний результат і така позитивна тенденція розвитку страхового ринку зберігається в більшості країн. У статті обґрунтовані напрями розвитку вітчизняної страхового бізнесу.
  • Документ
    Формування облікової політики в різних зарубіжних країнах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Фальченко, Олена Олександрівна
    У статті приведена сутність систем бухгалтерського обліку різних країн з їх основними рисами, які відображають вимоги до методів та процедур ведення бухгалтерського обліку в різних країнах та складання облікової політики та класифікації систем бухгалтерського обліку. Розглянуто сутність облікової політики, яка містить конкретні принципи, основи, умови, правила та практика, які прийняті компанією для підготовки та складання фінансової звітності. Проаналізовано термін облікової політики з точки зору національних та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, в яких є рекомендації до складання облікової політики в різних зарубіжних країнах для організації бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, а також диференційований підхід до формування облікової політики. Виявлено фактори, які впливають на формування облікової політики в різних зарубіжних країнах, які залежать від діяльності компаній і підприємств, вплив законів про компанії на бухгалтерський облік, важливість розрахунку прибутку, вплив податкового законодавства, значення інфляції. Розглянуто основну мету формування облікової політики в різних країнах, чинники, які впливають на її складання, основні складові для складання облікової політики для різних зарубіжних країн. Визначено основні завдання формування облікової політики, на прикладі зарубіжних країн з зазначення особливостей ведення та організації бухгалтерського обліку в межах країн та принципи, які впливають на формування облікової політики для вірного складання фінансової звітності. Зазначено етапи формування облікової політики для різних зарубіжних країн, яка є фундаментом системи бухгалтерського обліку для визначення фінансового результату, який є основним критерієм успішної роботи будь- якого підприємства різних країн. Рекомендовано на основі проведеного дослідження заходи для ефективного формування облікової політики на прикладі різних зарубіжних країн. Зроблено висновок, що формування облікової політики є головним інструментом в різних країнах, для визначення фінансового результату будь-якого підприємства, метою його діяльності.
  • Документ
    Сталість та інтеграція принципів сталого розвитку у стратегію відновлення підприємств після кризи: роль інвестицій та цифрового маркетингу
    (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2024) Татаринцева (Курбатова), Юлія Леонідівна; Юр'єва, Ірина Анатоліївна; Чжоу, Жуй
  • Документ
    Роль інформаційних технологій в забезпеченні сталого розвитку підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Татаринцева (Курбатова), Юлія Леонідівна; Строков, Євген Михайлович
    В сучасних умовах зростає значущість концепції сталого розвитку підприємств, оскільки бізнес стає все більш свідомим в необхідності збереження ресурсів та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Інформаційні технології (ІТ) відіграють важливу роль у цих процесах, надаючи можливість ефективного моніторингу використання ресурсів, планування оптимальних стратегій та реалізації інноваційних проектів. Використання ІТ дозволяє підприємствам знижувати витрати енергії, оптимізувати виробничі процеси та зменшувати викиди шкідливих речовин, сприяючи тим самим збереженню ресурсів та зменшенню впливу на довкілля. Інформаційні технології також відкривають нові можливості для впровадження соціально відповідальних практик та забезпечення безпеки та комфорту працівників, що сприяє підвищенню ефективності діяльності підприємства в цілому. Метою даної статті є аналіз ролі інформаційних технологій у забезпеченні сталого розвитку підприємств. У статті здійснено аналіз використання інформаційних технологій у різних сферах діяльності підприємства з метою досягнення цілей сталого розвитку. Було розглянуто, як ІТ сприяють управлінню ресурсами, підвищенню ефективності та інновацій, соціальній відповідальності та збереженню екологічної стійкості. Проаналізовано вплив інформаційних технологій на ключові аспекти діяльності підприємства, виявлені їх переваги у досягненні цілей сталого розвитку. Стаття систематизує застосування ІТ відповідно до цілей сталого розвитку, що дозволяє уточнити їх роль у кожній конкретній сфері діяльності підприємства. Узагальнено виклики та ризики, пов'язані з інтеграцією ІТ у процеси сталого розвитку, серед яких кібербезпека, конфіденційність даних та соціальні наслідки. Автори статті доводять, що інформаційні технології, незважаючи на їх позитивний вплив, також вносять ризики та виклики, які вимагають уважного управління та стратегічного планування. Підкреслено важливість розуміння взаємозв'язку між ІТ та сталим розвитком, надаючи чіткий огляд переваг, викликів та ризиків, які супроводжують цей процес.
  • Документ
    Фінансові аспекти інноваційного розвитку підприємств: порівняльний аналіз практики компаній Латвії та України
    (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2022) Єршова, Наталя Юріївна; Рященко, В.
  • Документ
    Essence of the Company's Current Assets, Strategies for Financing
    (Видавничий дім "ІНЖЕК", 2023-12) Koliesnichenko, A. S.; Shen, Haojie
    The article focuses on the present-day economic situation, which is characterized by instability and high dynamism of the external environment, mainly affecting the formation and use of assets by companies. General approaches to the allocation of the essence of circulating assets have been formed. In this context, their interpretation, main groups and characteristics are considered. It is determined that the essence of current assets is expressed through the relationships between the following groups of indicators: inventories and return on assets, accounts receivable and return on assets, as well as relations between cash together with cash equivalents and return on assets. On this basis, a structural and logical scheme of the policy of managing the current assets of the company has been built. This allowed to define that the policy of management of current assets of enterprise is a multiaspectual process that concerns the main directions of the policy of formation and financing of current assets. It is substantiated that the policy of managing current assets should ensure a compromise between the risk of liquidity loss and profitability. Three strategies for financing current assets are considered. A conservative strategy for managing current assets can correspond to a moderate or conservative type of current liability management policy, but not to an aggressive one. Any type of current liability management policy can be matched by a moderate current asset management policy. An aggressive current asset management strategy can be consistent with an aggressive or moderate current liability management policy, but not a conservative one. Understanding all the advantages and disadvantages of the strategies for financing current assets allows the company to improve production capabilities, financial position, work with certain types of current assets and ensure the dynamic growth of the company in the strategic perspective
  • Документ
    Методичні рекомендації до практичних занять та самостійної роботи студентів з дисципліни "Банківський менеджмент"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Насібова, Ольга Вікторівна
  • Документ
    Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання з дисципліни "Управлінські інформаційні системи в фінансово-обліковій сфері"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Строков, Євген Михайлович
  • Документ
    Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни "Фінансовий менеджмент"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Волоснікова, Наталія Миколаївна
  • Документ
    Методичні вказівки до виконання курсового проєкту з дисципліни "Фінансовий менеджмент"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Волоснікова, Наталія Миколаївна
  • Документ
    Методичні вказівки та завдання до практичних занять з дисципліни «Фінансовий менеджмент»
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024)
  • Документ
    Фінансування діяльності з модернізації підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Левчук, Т. В.; Івахненко, Андрій Володимирович
  • Документ
    Стратегічне управління ЗЕД підприємства
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Курбатова, К. К.; Пушкар, Олександр Іванович
  • Документ
    Методичні вказівки та завдання до практичних занять з дисципліни "Фінансовий менеджмент"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Волоснікова, Наталія Миколаївна
  • Документ
    Кoнспект лекцій з навчальнoї дисципліни "Фінансoвий менеджмент"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Волоснікова, Наталія Миколаївна