Методичні вказівки до виконання практичного заняття "Біотичні взаємовідносини. Рівняння Лотки – Вольтерри"
Вантажиться...
Дата
ORCID
DOI
Науковий ступінь
Рівень дисертації
Шифр та назва спеціальності
Рада захисту
Установа захисту
Науковий керівник
Члени комітету
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"
Анотація
Біотичні взаємовідносини є результатом взаємодії організмів один з одним. У природі немає організмів, які ізольовані від оточуючого середовища. Взаємодія організмів з довкіллям є основою для їхнього виживання та функціонування природних екосистем у цілому. В екології біотичні відносини являють собою взаємодії між двома видами в екосистемах. Ці взаємовідносини можуть бути класифіковані у різні групи взаємодій, залежно від ефекту або механізму взаємодії. Взаємодії між двома видами не обов’язково передбачають прямий контакт. Внаслідок існування різноманітних зв’язків у природних екосистемах види можуть впливати один на одного непрямо, наприклад, через розподіл ресурсів, або
у результаті прямої боротьби. У природній екологічній системі завжди підтримується рівновага, що виключає необоротне знищення тих або інших ланок у трофічних ланцюгах. Чисельність і вовків, і оленів завжди буде підтримуватися на певному рівні. Це є виявленням основної властивості екосистеми – самоорганізації.
Опис
Ключові слова
Бібліографічний опис
Методичні вказівки до виконання практичного заняття "Біотичні взаємовідносини. Рівняння Лотки – Вольтерри" з дисципліни "Екологія" : для студентів спец. 263 "Цивільна безпека", освітня програма "Охорона праці" / уклад. О. М. Древаль ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Харків : НТУ "ХПІ", 2020. – 17 с.