Методичні вказівки до лабораторної роботи "Вимірювання параметрів відхідних газів при випробуванні та експлуатації контактних апаратів"

Вантажиться...
Ескіз

Дата

DOI

Науковий ступінь

Рівень дисертації

Шифр та назва спеціальності

Рада захисту

Установа захисту

Науковий керівник

Члени комітету

Назва журналу

Номер ISSN

Назва тому

Видавець

Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

Анотація

У сучасних умовах розвитку теплоенергетики важливе значення має ефективне використання теплотехнічного обладнання, зокрема контактних теплообмінних апаратів. Для роботи з відхідними газами застосовують різноманітні технологічні рішення з використанням контактних теплообмінних апаратів, які забезпечують ефективний теплообмін, очищення газів і відновлення теплової енергії. Одним із засобів економії енергії є рекуперація теплоти відхідних газів для подальшого її використання, наприклад, для підігріву повітря або води, що дає змогу знизити витрати органічного палива та підвищити ефективність теплоенергетичних установок. Контактні апарати «газ-рідина» використовують для охолодження газів перед очищенням, оскільки багато систем, такі як електрофільтри або скрубери, працюють у визначених температурних межах. Також поширені системи утилізації теплоти вторинних енергоресурсів для потреб опалення, технологічних процесів або виробництва електроенергії в парових турбінах. Очищення газів від шкідливих домішок, таких як тверді частинки, оксиди сірки, азоту та вуглецю, часто здійснюється за допомогою контактних апаратів, де газ взаємодіє з рідинами або хімічними реагентами.

Опис

Бібліографічний опис

Методичні вказівки до лабораторної роботи "Вимірювання параметрів відхідних газів при випробуванні та експлуатації контактних апаратів" за курсом "Проєктування, виробництво і експлуатація теплотехнічного обладнання" [Електронний ресурс] : для студентів спец. 144 "Теплоенергетика" усіх форм навчання / уклад. О. Р. Пересьолков ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Електрон. текст. дані. – Харків : НТУ "ХПІ", 2024. – 21 с.

Підтвердження

Рецензія

Додано до

Згадується в