Аналіз молекулярної фотодисоціації в плівках NH₃/Ru(001) у радіаційній технології модифікації функціональних покриттів опроміненням

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2015
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
Союз хіміків України
Анотація
Для розробки технології модифікації функціональних покриттів опроміненням отримані спектри фотостимульованої десорбції нейтральних та йонізованих фрагментів молекул амоніаку з плівки NH₃/Ru(001) та проведений їх аналіз з використанням методики нормалізації цих спектрів на фотопоглинання зразка. Визначені енергетичні діапазони фотозбудження молекулярної дисоціації, у яких відбувається розгалуження процесів енергетичної релаксації з утворенням нейтральних або йонізованих фрагментів, та виявлено підсилення виходу йонізованих фрагментів за рахунок поляризації йонів та ефективного переносу заряду до рутенієвої матриці.
Опис
Ключові слова
десорбція, Рутеній, фотони
Бібліографічний опис
Огурцов О. М. Аналіз молекулярної фотодисоціації в плівках NH₃/Ru(001) у радіаційній технології модифікації функціональних покриттів опроміненням / О. М. Огурцов, О. М. Близнюк, М. Ф. Клещев // Хімічна промисловість України. – 2015. – № 4. – С. 19-22.