Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Концепція "Сам собі плацебо" як основа подолання емоційного стресу в умовах карантину
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Гура, Тетяна Віталіївна; Фурманець, Борис Іванович
    У цій статті викладено дані контент-аналізу науково-теоретичних та методично-практичних аспектів концепції «Сам собі плацебо» як основи подолання ознак емоційного стресу індивідами українського суспільства в умовах карантину. Виявлено, що відповідно щодобових даних соціально-організаційної статистики карантину в українському суспільстві, існує проблема емоційного, а загалом соціально-психологічного стресового стану серед певних осередків населення, що погіршує їх психічне та фізичне самопочуття. Доведено, що така ситуація сприяє порушенню особистісно-внутрішнього балансу з психопатологічними ознаками і потребує свого методично-концептуального обгрутування. Визначено, що саме введення позитивних, основних аспектів концепції плацебо, раціонально поєднаної з спеціальною процедурою певних методик, буде позитивно сприяти зниженню та зняттю емоційних стресових станів у певних індивідів. Встановлено, що потрібен, передусім, принциповий та зразковий розгляд і виклад соціально-психологічного та методично-практичного змісту зазначеної концепції, цим самим сприяння підтримці тих осіб, які спеціально займаються профілактикою і подоланням емоційного стресу тих, хто перебуваює у карантині.
  • Ескіз
    Документ
    Методологічний концепт розвитку лідерського потенціалу у студентів технічного університету
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017) Гура, Тетяна Віталіївна
  • Ескіз
    Документ
    Системний підхід до організації підготовки майбутніх лідерів
    (Кам'янець-Подільський національний університет ім. Івана Огієнка, 2017) Гура, Тетяна Віталіївна; Пономарьов, Олександр Семенович
    Проаналізовано важливість потреби в лідерах і підвищення вимог до їхнього професіоналізму й особистісних якостей, перш за все до здібностей впливати на людей і характеру цього впливу. Підкреслено роль ситуації в Україні, яка ставить перед системою освіти завдання з розробки та застосування ефективних методів виявлення потенційних лідерів та організації подальшої їх цільової підготовки. Відзначено основні причини проблеми організації підготовки майбутніх лідерів у вищій школі, що спонукають до відвертого прагнення молодих потенційних лідерів виїжджати за кордон для отримання освіти, а згодом і престижної добре оплачуваної роботи за здобутим фахом. Акцентовано увагу на визначальній характеристиці лідера – харизмі, питання про значення та формування якої у майбутніх лідерів обговорювались на І Міжнародній науково-практичній конференції «Лідери ХХІ століття. Формування особистості харизматичного лідера на основі гуманітарних технологій», яка відбулася в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» у вересні 2017 року. У статті висвітлено проблему значущості системної організації підготовки лідерів, яка полягає у розв’язанні таких завдань: виявлення потенційних лідерів; формування й забезпечення належного рівня їх професійної і соціальної компетентності; розвиток як професійно і соціально значущих, так і специфічно лідерських особистісних рис і якостей. Розглянуто організацію цільової підготовки лідерів, що полягає у виявленні індивідуальних психологічних рис кожного студента; розуміння педагогом індивідуальних особливостей студента; наявність та цілеспрямований розвиток виразних лідерських якостей; причини відсутності безпосереднього контакту й опосередкований характер міжособистісного спілкування між викладачем і студентом. У статті обговорено питання про змістовний аспект системності підготовки лідерів, що означає таку організацію навчально-виховного процесу, яка б передбачала не просто чітко визначений зміст цієї підготовки, а й зацікавленість студентів у його оволодінні, активізацію мотивації їхньої навчально-пізнавальної діяльності й цілеспрямований розвиток лідерських якостей. Тому зміст їх підготовки має включати практичні заняття з формування у потенційних лідерів сталих навичок аналізу проблемних ситуацій, підготовки і прийняття рішень для їх успішного розв’язання, оволодіння технологіями впливу на персонал та управління ним, а також делегування повноважень, підготовки й проведення ділових нарад і ведення переговорів. У статті відзначено функції системного підходу, що сприяють формуванню лідерського потенціалу в студентів, а саме: світоглядна, методологічна, аналітична, критична та загальнокультурна. Доведено, що для системи підготовки майбутніх лідерів необхідно поєднання традиційних та інноваційних педагогічних технологій, спеціалізованих тренінгів й інших методів педагогічного впливу.
  • Ескіз
    Документ
    Інтелігентність сучасного інженера як домінуючий чинник управлінської компетентності
    (Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, 2007) Гура, Тетяна Віталіївна
    У статті розкриваються поняття "мораль", "інтелігентність", "моральне виховання" з позицій їх ролі у формуванні управлінської компетенції інженерів-електромашинобудівників. Пропонуються дидактичні методи, які сприяють розвитку моральності у студентів - майбутніх керівників.
  • Ескіз
    Документ
    Лідерський потенціал як важлива складова педагогічної культури викладача технічного університету
    (Класичний приватний університет, 2015) Гура, Тетяна Віталіївна
    У статті розглянуто питання освітнього лідерства. Особливу увагу приділено перспективам розвитку освітнього лідерства у вищій школі. Визначено основні складові лідерського потенціалу особистості. Акцентовано увагу на педагогічній культурі як гармонії культури творчих знань, творчої дії, почуттів і спілкування, що є необхідною складовою прояву лідерського потенціалу у викладача технічного університету. Вказано на зв’язок лідерства з педагогічною культурою. Приділено увагу основним положеннням концепції Центру лідерства Національного технічного університету “Харьківський політехнічний інститут”. Висвітлено мету, завдання та принципи діяльності Центру лідерства, його роль у розвитку лідерського потенціалу серед викладачів та студентів технічного університету.
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток когнітивних якостей у майбутніх інженерів-лідерів
    (Харківський національний університет внутрішніх справ, 2016) Гура, Тетяна Віталіївна
    Статтю присвячено проблемі розвитку когнітивної сфери у студентів технічних університетів – майбутніх лідерів. Автор прагне донести важливість вивчення соціально-гуманітарних дисциплін в технічному університеті як основи для розвитку особистості, її лідерських якостей. Наголошено на загальних рекомендаціях щодо розвитку пам'яті у студентів технічного вузу. Особлива увага приділяється мнемотехнічним прийомам для покращення запам'ятовування. В статті розглянуто практичну реалізацію прийомів розвитку пам’яті у студентів економічного, технологічного та інженерного профілю під час проведення лекційних та семінарських занять дисциплін гуманітарного циклу.
  • Ескіз
    Документ
    Психологічний аналіз інженерної діяльності
    (Діса плюс, 2015) Гура, Тетяна Віталіївна
  • Ескіз
    Документ
    Гуманістична спрямованність ідей А. С. Макаренка – актуальний аспект підготовки майбутніх інженерів-керівників
    (Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, 2008) Гура, Тетяна Віталіївна
    Автор рассматривает возможности применения идей А. С. Макаренко для решения важнейшей задачи современной педагогики – гуманизации образования.