Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 32
  • Ескіз
    Публікація
    Нормування праці і організація робочого місця
    (НТУ "ХПІ", 2018) Погорєлов, Сергій Миколайович; Геращенко, Ірина Олексіївна; Ткачов, Максим Михайлович; Погорєлов, Ігор Миколайович; Сусліков, Станіслав Вячеславович
    У посібнику розкрито теоретичні положення і практичні питання організації та нормування праці, а також особливості наукової організації праці, її задачі і функції. Даються визначення сутності, змісту і значення організації та нормування праці. Розглянуто основні напрямки НОТ: розподіл і кооперація праці; організація і обслуговування робочого місця; прийоми і методи праці; умови праці; форми організації праці, її проектування. Розглянуто зміст виробничого і трудового процесу, витрати робочого часу і методи його вивчення, норми і нормативи з праці, методи нормування і аналіз трудових показників, акцентовано увагу вивченню організації та нормування праці менеджера. Відповідає державному освітньому стандарту України. Для викладачів, аспірантів, студентів економічних і менеджерських спеціальностей, керівників лінійних і функціональних підрозділів підприємств та інших організацій.
  • Ескіз
    Документ
    Методологічні засади з проведення аналізу грошових потоків
    (НТУ "ХПІ", 2018) Погорєлов, Ігор Миколайович
    У статті проаналізовано грошовий потік, один із факторів, що дає змогу оцінити фінансовий стан підприємства. За станом грошових потоків визначено, який вид діяльності є найбільш результативним. Обґрунтовано необхідність якісного управління ними. Систематизовано розкриваються основи і методологія економічного аналізу грошових потоків підприємств. Стаття написана з урахуванням найновіших досягнень теорії економічного аналізу діяльності підприємств в умовах ринкової економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз економічної ефективності виробництва нового виду виробу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Погорєлов, Ігор Миколайович
    Методика аналізу економічної ефективності виробництва та впровадження нової техніки відносно проста. У ході порівняння цих даних з'ясовуються причини розбіжності між плановою та фактичною ефективністю окремих заходів і всією їх сукупністю. Економічна ефективність будь-якого заходу - це комплексне поняття, що визначає різні аспекти економічної доцільності цього заходу, і зниження трудових і грошових витрат, і зменшення витратних норм матеріалу, палива, енергії, та підвищення зручності та безпеки роботи, поліпшення умов праці, підвищення ступеня механізації тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Функціонально-вартісний аналіз в раціоналізації технологічних й організаційних інновацій
    (НТУ "ХПІ", 2017) Погорєлов, Сергій Миколайович; Погорєлов, Ігор Миколайович
    Перспективне використання ФВА в системі керування підприємством, зокрема для рішення питань удосконалювання організаційної структури апарата, уточнення функцій окремих підрозділів з орієнтуванням на кінцеві функції, аналізу документообігу, характеру й спрямованості розпоряджень, проведення різного роду нарад, оцінки ефективності відряджень. ФВА можна успішно застосовувати також в організації підготовки й перепідготовки кадрів при визначенні програм навчання й приведенні їх у відповідність із тими функціями, які виконує той або інший виконавець.
  • Ескіз
    Документ
    Фінансовий контролінг, як основа ефективного управління фінансами підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2009) Погорєлов, Ігор Миколайович; Сахно, А. В.
    В статті розкрита сутність фінансового контролінгу, його мета, завдання та функції. Розглянуто особливості організації та доцільність впровадження системи фінансового контролінгу на українських підприємствах.
  • Ескіз
    Документ
    Механізм обліково-аналітичного забезпечення управління економічною безпекою підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2017) Рета, Марина Володимирівна; Погорєлов, Ігор Миколайович
    Проаналізовані основні теоретичні підходи до визначення поняття "економічна безпека", на основі існуючих підходів управління упорядковані різноманітні підходи, щодо визначення складових економічної безпеки та розглянуто підходи до побудови системи обліково-аналітичного забезпечення управління економічною безпекою підприємства. Запропоновано механізм взаємодії складових системи обліково-аналітичного забезпечення економічної безпеки підприємства. Розкрито зв'язок механізм впливу на керовані фактори економічної безпеки підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Методика моніторінгу інноваційної діяльності
    (НТУ "ХПІ", 2016) Погорєлов, Ігор Миколайович; Погорєлов, Микола Іванович
    Прагнення до підвищення ефективності діяльності підприємств, зміцнення ринкових позицій, зниження рівня невизначеності в постачанні і збуті інноваційної продукції стали основними передумовами використання моніторингу в системі інноваційного розвитку підприємства. Концепція інноваційного розвитку дозволяє підприємству добиватися поставлених цілей в умовах динамічного, еволюціонуючого середовища.
  • Ескіз
    Документ
    Методика проведення технологічного аудиту інноваційної діяльності
    (НТУ "ХПІ", 2016) Погорєлов, Ігор Миколайович; Погорєлов, Микола Іванович
    Успіх трансферу/комерціалізації інновацій у вирішальному ступені визначається початковим відбором найперспективніших продуктів або новацій, на яких потім концентруються людські і фінансові ресурси. Останніми роками оцінка, що лежить в основі такого відбору, стає все більш професійною процедурою, заснованою на комплексній думці про перспективи інноваційного проекту (або базового напряму інноваційної компанії). В основі підходу до оцінки комерціалізуємості інновацій покладено розуміння ключових законів відкритої ринкової економіки, де бізнес може успішно існувати тільки при забезпеченні належної конкурентоспроможності.
  • Ескіз
    Документ
    Управління персоналом
    (НТУ "ХПІ", 2008) Матросов, Олександр Дмитрович; Матросова, Вікторія Олександрівна; Гармаш, Сергій Володимирович; Дюжев, Віктор Геннадійович; Погорєлов, Ігор Миколайович
    Розглянуто варіанти методології побудови систем управління персоналом, формування кадрової політики i кадрового планування в організації, технології найму відбору, прийому, профорієнтації, адаптації, планування ділової кар'єри, оцінки, атестації персоналу. Призначено для студентів економічних спеціальностей, буде корисне також викладачам i аспірантам.
  • Ескіз
    Публікація
    Управління інноваційною діяльністю: магістерський курс
    (НТУ "ХПІ", 2011) Перерва, Петро Григорович; Ілляшенко, Сергій Миколайович; Чухрай, Наталія Іванівна; Цибульов, Павло Миколайович; Груба, Григорій Іванович; Погорєлов, Микола Іванович; Мехович, Сергій Анатолійович; Ларка, Микола Іванович; Маслак, Ольга Іванівна; Дюжев, Віктор Геннадійович; Солощук, Михайло Миколайович; Майборода, Олег Володимирович; Кучин, Сергій Павлович; Райко, Діана Валеріївна; Сухомлін, Лідія Євтихіївна; Сакара, Юрій Дмитрович; Перевалова, Людмила Вікторівна; Аврамова, Ольга Євгенівна; Погорєлов, Ігор Миколайович; Косенко, Олександра Петрівна; Погорєлов, Сергій Миколайович; Віхляєва, Світлана Іванівна; Косенко, Андрій Васильович; Мехович, Артем Сергійович
    У підручнику розглядаються найважливіші дисципліни магістерського курсу, які є нормативними при підготовці фахівців зі спеціальностей «Менеджмент інноваційної діяльності» та «Управління інноваційною діяльністю». Розглядаються структура, стан, основні тенденції та особливості форм і методів активізації інноваційної діяльності, механізм і специфіка створення та комерціалізації інновацій. Детально розглянуті всі теми відповідної типової навчальної дисципліни, а також висвітлено ряд додаткових питань та напрямків. Підручник розраховано на студентів вищих закладів освіти, аспірантів, викладачів і наукових співробітників, а також усіх, хто займається або цікавиться проблемами інноваційної діяльності.