Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Ескіз
    Публікація
    Розробка програмного забезпечення для моделювання та візуалізації мікроструктури матеріалу методом клітинних автоматів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Водка, Олексій Олександрович; Шаповалова, Марія Ігорівна; Розова, Людмила Вікторівна; Гріцкова, Валерія Іванівна; Корж, Анастасія Сергіївна; Мітясов, Нікіта Олександрович; Семененко, Олег Сергійович; Скринник, Катерина Юріївна; Чепела, Юлія Володимирівна
    Мікроструктури, як організація та розташування матеріалів на мікроскопічному рівні, мають суттєвий вплив на властивості та поведінку матеріалів, тому відіграють важливу роль для багатьох наукових і технічних галузях. Важливість синтезу внутрішньої структури полягає в можливості аналізу та вивчення взаємодії між елементами матеріалу, а також визначення оптимальних параметрів для досягнення бажаних властивостей. Дослідження та відтворення мікроструктур сприяють розробці нових матеріалів з унікальними властивостями в різних галузях, включаючи електроніку, авіацію, медицину та енергетику. Одним із ключових напрямків розвитку технології є візуалізація мікроструктур, яка дозволяє перетворити складні дані про внутрішню будову на зрозумілі візуальні моделі, спрощуючи аналіз та інтерпретацію. У роботі описано інформаційну систему "MaterialViz", яка дозволяє детально вивчати структуру матеріалу. Вона включає зручний інструментарій для аналізу та дослідження структурних характеристик матеріалів, а також можливість тривимірної візуалізації даних, що покращує розуміння структури та взаємодії його елементів. Користувачам надається можливість збереження та завантаження результатів досліджень, що сприяє зручності роботи та співпраці з іншими дослідниками. Використання додатку можливе в різних галузях, включаючи матеріалознавство, металургію, енергетику, електроніку та біомедицину, допомагаючи дослідникам оптимізувати та розробляти нові матеріали з покращеними характеристиками. Загалом, комп'ютерний застосунок "MaterialViz", є потужним інструментом для аналізу та вивчення структури матеріалів, що допомагає здійснювати глибокий аналіз та отримувати цінні візуальні висновки. Розроблена інформаційна система, призначена для комп'ютерного моделювання мікроструктур матеріалу за допомогою ряду методів імовірнісних клітинних автоматів. Реалізовані чотири типи алгоритми росту кристалів, що вирішує поставлені завдання та відповідає всім вимогам.
  • Ескіз
    Документ
    Комп'ютерне моделювання елементів конструкцій та визначення їх міцності при статичних навантаженнях
    (ТОВ "Естет Принт", 2021) Мартиненко, Геннадій Юрійович; Розова, Людмила Вікторівна
    У посібнику викладено основи геометричного моделювання різних елементів реальних конструкцій за допомогою багатоцільового пакета проєктування та аналізу. Дано практичне формулювання методу скінченних елементів, який використовується в цьому пакеті автоматизованого інженерного аналізу для розв’язання задач статичної міцності конструкцій, а саме для дослідження напружено-деформованого стану при різних навантаженнях, що не залежать від часу. Наведено різнопланові і різноскладні практичні приклади чисельного аналізу поведінки елементів конструкцій та оцінки їх міцності при статичних навантаженнях. Призначено для студентів спеціальностей 113 "Прикладна математика" та 122 "Комп’ютерні науки".
  • Ескіз
    Публікація
    Основи програмування на C++
    (2021) Водка, Олексій Олександрович; Дашкевич, Андрій Олександрович; Іванченко, Ксенія Вікторівна; Розова, Людмила Вікторівна; Сенько, Альона Володимирівна
    Посібник містить опис мови програмування С++. Наведено необхідний теоретичний матеріал з основ об`єктно-орієнтованого програмування за темами: класи, успадкування, поліморфізм, виключення, перевантаження операцій та інші. Кожен з розглянутих розділів забезпечено значною кількістю прикладів програм, та завданнями для самостійного виконання. Призначено для студентів спеціальностей 113 – Прикладна математика та 122 – Комп`ютерні науки та інших технічних спеціальностей.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання дипломних робіт другого рівня вищої освіти магістра
    (2019) Розова, Людмила Вікторівна; Тишковець, Олена В'ячеславівна
    Дипломна робота магістра з прикладної математики – це виконана студентом робота, яка відповідає вимогам, сформульованим в освітньо-професійній програмі з підготовки здобувачів вищої освіти за другим (магістерським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 113 "Прикладна математика", спеціалізацією "Комп'ютерне та математичне моделювання". Основною метою написання та захисту роботи магістра є демонстрація реальних практичних навичок та знань студентів, здатних розробляти і застосовувати математичні методи, алгоритми та програмного забезпечення для проектування та створення систем моделювання і управління складними системами, ставити та виконувати завдання відповідного рівня професійної діяльності, які орієнтовані на дослідження й розв’язання складних задач проектування та розроблення складних систем для задоволення потреб науки і виробництва. При виконанні магістерської роботи систематизуються й закріплюються знання зі спеціальності 113 "Прикладна математика". Студент-дипломник повинен вміти застосовувати їх на практиці при розв’язанні інженерних, економічних і організаційних задач, а також під час розробки технічної документації.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання дипломних робіт першого рівня вищої освіти бакалавра
    (2019) Розова, Людмила Вікторівна; Тишковець, Олена В'ячеславівна
    Дипломна робота бакалавра – це виконана студентом робота освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, яка відповідає вимогам, сформульованим в освітньо-професійній програмі спеціальності до першого рівня вищої освіти. Основною метою написання та захисту роботи бакалавра є демонстрація реальних практичних навичок та знань студентом, які він отримав протягом чотирьох років навчання, зокрема у сфері комп’ютерного моделювання теплових і механічних процесів, ступеня володіння студентом спеціальними та загально-інженерними знаннями; вміння формулювати та розв’язувати складні задачі механіки, газогідромеханіки, теплообміну з використанням сучасних програмних спеціалізованих комплексів, робити ґрунтовний аналіз отриманих результатів, публічно захищати результати розробок. Бакалаврську роботу студент має виконувати із залученням сучасних інформаційних технологій і вона повинна мати творчий характер. При виконанні бакалаврської роботи систематизуються й закріплюються знання зі спеціальності 131 "Прикладна механіка". Студент-дипломник повинен вміти застосовувати їх на практиці при розв’язанні інженерних, економічних і організаційних задач, а також під час розробки технічної документації. Роботу студент виконує на основі напрацьованого матеріалу за підсумками переддипломної практики, науково-дослідних робіт кафедри "Механіка суцільних середовищ та опору матеріалів" або робіт інших науково-дослідницьких шкіл. Надзвичайно важливим у процесі виконання роботи, особливо в частині постановки задачі, є наявність глибокого знання попередніх розробок у цьому напрямку. Методичні вказівки призначені для студентів спеціальності 131 "Прикладна механіка", спеціалізації 131-11 "Комп'ютерне моделювання теплових та механічних процесів", наукових робітників, які є науковими керівниками дипломних робіт студентів.