Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Ескіз
    Документ
    Новий зміст навчання майбутніх фахівців з охорони праці в сучасних умовах
    (Донецький національний технічний університет, 2024) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Мета. Розробити пропозиції та рекомендації щодо використання сучасних інструментів цифрових технологій у навчальний процес при підготовці бакалаврів та магістрів за освітньо- професійною програмою «Охорона праці» спеціальності 263 «Цивільна безпека» для підвищення якості навчання з урахуванням вимог ринку праці. Методика. Загальнонаукові (порівняння, класифікація, узагальнення, систематизація) та емпіричні (спостереження, пошук, опис, аналіз, SWOT-аналіз) методи дослідження. Результати. В результаті огляду літературних джерел було проаналізовано нові технології навчання: технології віртуальної та доповненої реальності (VR/AR), що містять навчальні ігри та поведінкову симуляцію, штучний інтелект, хмарні технології, відеоінструктажі, що дозволяють усунути невідповідність між необхідними та існуючими компетенціями майбутніх фахівців з охорони праці. Проведено SWOT-аналіз для оцінки основних проблем та ризиків впровадження сучасних інструментів цифровізації в освітній процес при викладанні за освітньо-професійною програмою «Охорона праці». У ході аналізу кейсів застосування цифрових технологій було отримано дані, які дозволили виявити слабкі та сильні сторони технологій, можливості їх застосування та загрози, з якими можуть стикатися всі учасники освітнього процесу в сучасних умовах. При правильному використанні потенціалу технологій всі учасники зможуть досягти бажаних результатів за рахунок підвищення продуктивності праці, покращення робочих процесів, ефективної побудови системи управління працею, поглиблення професійних компетенцій своїх співробітників та майбутніх фахівців. Наукова новизна. Показано застосування сучасних цифрових технологій: віртуальної та доповненої реальності (VR/AR), штучного інтелекту, хмарних технологій для вирішення завдань під час навчання майбутніх фахівців охорони праці в умовах воєнного стану з урахуванням сучасних вимог ринку праці. Практична значимість. Підвищення рівня застосування сучасних цифрових технологій всіма учасниками освітнього процесу за освітньо-професійною програмою «Охорона праці» сприятиме підвищенню якості освіти в умовах воєнного стану та підвищенню професійного рівня майбутніх фахівців.
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення техногенної безпеки у сфері відновлюваної енергетики
    (Донецький національний технічний університет, 2024) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Мета: розробка пропозицій щодо забезпечення безпеки у вітроенергетичному секторі та практичних рекомендацій з організації роботи працівників для запобігання виникнення нещасних випадків. Методика: матеріали, наведені у статті, є наслідком використання спеціальних методів досліджень – збору, узагальнення інформації, критичного аналізу та прогнозування. Результати: проведені дослідження продемонстрували, що вітрова енергія вважається одним із найбільш надійних відновлюваних джерел для збільшення виробництва енергії у світі. Але є ризики, які необхідно враховувати при будівництві та обслуговуванні офшорних вітрових електростанцій в Україні для забезпечення максимально безпечних умов праці робітників. Проведений аналіз причин нещасних випадків на офшорних вітроелектростанціях. Сформульовано основні принципи забезпечення техногенної безпеки в сфері відновлюваної енергетики. Запропоновано практичні рекомендації щодо забезпечення безпеки праці робітників галузі вітроенергетики. Наукова новизна: вітроенергетична мережа України поки що знаходиться на стадії формування і стикається з нестачею гнучкості енергетичної системи, а технології вітряних турбін та їх складових перебувають на початковому етапі розвитку. Проведене наукове обґрунтування розвитку офшорної вітроенергетики в Україні з урахуванням досвіду світових країн по експлуатації установок, заходів ліквідації аварій на початковому етапі виникнення, впровадження заходів для усунення та попередження нещасних випадків і уникнення повторень порушень. Вкрай важливими є нормативно-правове регулювання офшорних вітроелектростанцій, розробка та дотримання суворих стандартів безпеки при проектуванні, будівництві та експлуатації офшорних ВЕС, здійснення навчання і підготовки працівників цієї галузі. Практичне значення: запропоновані пропозиції дозволять підвищити рівень безпеки праці та знизити ступінь ризику виникнення нещасних випадків робітників у вітроенергетичному секторі. Використання досвіду впровадження системного підходу та принципів управління складними процесами у забезпеченні безпеки на офшорних вітроелектростанціях світових країн дозволить визначити найважливіші ризики та сконцентрувати зусилля саме на їх уникнення, попередження чи зменшення при плануванні, будівництві та експлуатації офшорних вітроелектростанцій в українських територіальних морях.
  • Ескіз
    Документ
    Щодо формування сучасних регіональних систем безпеки
    (Харківський національний економічний університет імені С. Кузнеця, 2024) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Формування сучасних регіональних систем безпеки є складним процесом, що вимагає взаємодії та співробітництва між країнами в регіоні. Однак, такі системи є важливим інструментом для забезпечення стабільності, миру та безпеки в сучасному світі.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості вибору 3D принтера для забезпечення безпеки його використання в домашніх умовах
    (Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, 2024) Семенов, Євгеній Олександрович; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Розглянуто особливості вибору 3D принтера для забезпечення безпеки його використання в домашніх умовах. Зазначено показники, на які необхідно звертати більшу увагу при виборі принтера під час його купівлі, для використання в невеликих за розмірами приміщеннях, у тому числі і житлових. The peculiarities of choosing a 3D printer to ensure the safety of its use at home are considered. The indicators that should be paid more attention to when choosing a printer during its purchase, for use in small premises, including residential ones, are specified.
  • Ескіз
    Документ
    Техногенні небезпеки при виробництві керамічної цегли
    (2023) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Поліпшення умов праці є самостійним і важливим завданням соціальної політики, яку проводить держава. Комфортні та безпечні умови праці є основними факторами, що впливають на продуктивність, безпеку та здоров’я працівників.
  • Ескіз
    Документ
    Досвід навчання в дистанційному курсі "Аналіз даних та статистичне виведення на мові R"
    (2023) Семенов, Євгеній Олександрович; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Наведено практичний досвід навчання в дистанційному курсі «Аналіз даних та статистичне виведення на мові R». Зроблено висновок щодо можливості використання цього курсу студентами, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Охорона праці» спеціальність 263 «Цивільна безпека».
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення аудіту безпеки праці на підприємствах промисловості
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Аyдит oxopoни пpацi та бeзпeки пpацi на пiдпpиємcтвi – цe cиcтeма заxoдiв, яка збиpає iнфopмацiю пpo oкpeмi cкладoвi cиcтeм oxopoни пpацi та poбить виcнoвки, щo oцiнюють cтан та виявляють нeдoлiки та мeтoди їx усунення.
  • Ескіз
    Документ
    Забезпечення безпеки працівників металургійних підприємств в умовах сталого розвитку
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна; Семенов, Євгеній Олександрович
    Металообробка є перспективним напрямом розвитку промисловості, вона включає вторинну переробку металів і виробництво нових металевих продуктів. Забезпечення безпеки працівників металургійних підприємств є важливим елементом сталого розвитку в цій галузі.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування новітніх комп'ютерних технологій в охороні праці
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Семенов, Євгеній Олександрович; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    Показане застосування штучного інтелекту при навчання студентів за освітньою програмою 263.01 "Охорона праці".
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки для виконання розрахункового завдання "Визначення часу початку аварійно-відновлювальних робіт при ремонті системи опалення будівлі" з курсу "Безпека експлуатації будівель і споруд"
    (2023) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Семенов, Євгеній Олександрович; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    Аналіз причин виникнення аварій і надзвичайних ситуацій техногенного характеру за останні роки показав, що майже у половині випадків вони мають технічний характер (незадовільний технічний стан споруд, конструкцій, обладнання та інженерних мереж, їх значна зношеність унаслідок закінчення нормативного строку експлуатації – нормативного ресурсу). Забезпечення технологічної безпеки в основних галузях економіки, запобігання виникненню аварій і надзвичайних ситуацій техногенного характеру є складовою створення екологічно- та техногенно безпечних умов життєдіяльності кожної особи, зокрема і суспільства в цілому, а отже, невід’ємною частиною державної політики національної безпеки і державного будівництва.