Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Ескіз
    Документ
    Методичні рекомендації по оцінці ефективності використання інтелектуального потенціалу машинобудівних підприємств
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2021) Марчук, Леся Сергіївна
    Машинобудівна галузь займає провідну роль у промисловості України, а розвиток машинобудівних підприємств залежить від низки інтелектуальних факторів, які потребують оцінки. Адже саме за допомогою оцінки відбувається аналіз розвитку та ефективність використання інтелектуального потенціалу. Інтелектуальний потенціал машинобудівного підприємства в основному має нематеріальний характер, тому його складно виміряти, оскільки він не відбивається в бухгалтерських або статистичних даних. Проте, визначення його величини є надзвичайно важливим процесом для розробки і реалізації стратегії розвитку машинобудівного підприємства, посилення конкурентоспроможності його продукції. Оцінка якості інтелектуального потенціалу здійснюється на основі певної кількості критеріїв кожного з компонентів потенціалу. Кількісна оцінка інтелектуального потенціалу промислового підприємства передбачає користування певними одиницями виміру. Ними можуть бути конкретні величини, придатні для оцінки компонентів, або умовні показники (бали, коефіцієнти, індекси). Однак, числові значення не в повній мірі відображають якісну характеристику компонентів інтелектуального потенціалу машинобудівного підприємства, яку можна отримати, аналізуючи показники в динаміці. На сьогоднішній день існує велика кількість методів, які можна використовувати для оцінки інтелектуального потенціалу машинобудівного підприємства, але водночас немає єдиної загальновизнаної методики оцінки, яка дозволить українським підприємствам не тільки займати достойне місце на світовому ринку, а й ефективно розвивати та використовувати інтелектуальний потенціал. Тому питання оцінки інтелектуального потенціалу машинобудівних підприємств є дуже гострим та потребує подальшого дослідження. В статті було створено та обґрунтовано власні науково-методичні рекомендації стосовно оцінки ефективності використання та розвитку інтелектуального потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Понятійний апарат інтелектуального потенціалу машинобудівного підприємства
    (Baltija Publishing, 2018) Марчук, Леся Сергіївна
    Ефективність діяльності будь-якого підприємства, в першу чергу, залежить від управління його потенціалом. В сучасних умовах ринкової економіки ключовим фактором успіху є сукупність ресурсів та можливостей підприємства, що має назву так званого "інтелектуального потенціалу". Завдяки інтелектуальним складовим існує можливість запровадити сучасні наукомісткі технології, розробити нову продукцію, що в свою чергу, потребує створення сприятливих умов для наукових досліджень, які ґрунтуються на високому якісному рівні освіти, підвищенні кваліфікації та визнанні необхідності безперервного навчання протягом усього життєвого циклу машинобудівного підприємства, що призводить до змін в його розвитку.
  • Ескіз
    Документ
    Інтелектуальний потенціал як основа для розвитку міжнародного бізнесу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Марчук, Леся Сергіївна
    З кожним роком все більше уваги приділяється питанням, котрі стосуються розвитку інновацій та науково-технічних розробок. Адже роль науки нині є актуальною і набуває загальносвітового значення, так як має вплив на технологічну та соціально-економічну діяльність країни.
  • Ескіз
    Документ
    Система та особливості стимулювання персоналу в умовах інноваційного розвитку промислових підприємств
    (Національний авіаційний університет, 2018) Марчук, Леся Сергіївна
    Однією з головних проблем сучасного менеджменту є недосконалість організаційних структур управління, що призводить в свою чергу до відсутності чітких посадових зобов'язань, несвоєчасного забезпечення необхідною інформацією персоналу для прийняття якісних управлінських рішень та до спаду інтелектуального потенціалу підприємств в цілому. Тому необхідні нові, творчі знання для розв'язання існуючої проблеми, а саме: покращення інноваційного розвитку промислових підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Економічна оцінка інтелектуального потенціалу машинобудівних підприємств
    (2020) Марчук, Леся Сергіївна
    Машинобудівна галузь займає провідну роль в промисловості України. Розвиток машинобудівних підприємств залежить від низки факторів, формування яких містить в собі елементи виробничої діяльності, що обумовлює необхідність економічної оцінки інтелектуального потенціалу. Адже за допомогою економічної оцінки відбувається аналіз розвитку та ефективність використання інтелектуального потенціалу промислового підприємства. Такі обставини в свою чергу, потребують створення обґрунтованих науково-методичних підходів щодо оцінки, формування, використання та розвитку інтелектуального потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Система факторів впливу та розвитку інтелектуального потенціалу машинобудівної галузі
    (2019) Марчук, Леся Сергіївна
    Найчастіше розвинуті країни світу мають потужний рівень інтелектуального потенціалу це пояснюється тим, що існує логічний взаємозв'язок факторів успіху: традиції – класична освіта – передова наука – потужна індустрія – розвинута економіка – якість життя високого рівня – постійний сталий розвиток. Кожен із перелічених факторів успіху сприяє вирішенню головних завдань, які стоять перед державою, а саме: підвищенню добробуту; захисту інтересів громадян; розвитку національної економіки.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування інтелектуального потенціалу машинобудівних підприємств у залежності від специфіки підприємницької діяльності
    (2019) Марчук, Леся Сергіївна; Перерва, Петро Григорович
    Інтелектуальний потенціал для будь-якого промислового підприємства дає змогу визначити галузь промисловості та місце у народному господарстві держави. Промислові підприємства, в свою чергу, поділяються на добувні та обробні (в залежності від споживання сировини). При цьому, добувні та обробні промислові підприємства теж мають розподіл на низку значних галузей, котрі формують національну економіку. Яскравим прикладом може слугувати обробна промисловість, до складу якої входять підприємства машинобудування, чорної та кольорової металургії, легкої, харчової промисловості (ці загальні галузі сегментуються в менші підгалузі, які теж поділяються певним чином).
  • Ескіз
    Документ
    Маркетингова інноваційна діяльність промислових підприємств машинобудівної галузі України
    (Луцький національний технічний університет, 2018) Марчук, Леся Сергіївна
    Промислові підприємства машинобудівної галузі значно впливають на стан та розвиток вітчизняної економіки, здійснюють успішну реалізацію досягнень науково-технічного прогресу галузевої структури, забезпечують інтелектуальним потенціалом та інноваційними складовими державу в цілому. Проте, велика кількість машинобудівних підприємств України знаходиться в занедбаному стані з досить низькими показниками економічної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Тенденції розвитку інтелектуального потенціалу машинобудівної галузі
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Марчук, Леся Сергіївна
    Все частіше на світовій арені заявляють про себе країни, що активно розвиваються, тому що вони успішно направляють інноваційну політику на підвищення ефективності машинобудування як основу суспільного виробництва. Цьому в свою чергу, сприяє державна підтримка щодо прискорення темпів створення і використання нової техніки та технології, систематичному покращенню всіх кількісних та якісних показників продукції, що випускається.
  • Ескіз
    Документ
    Роль інтелектуального потенціалу в управлінській діяльності машинобудівних підприємств
    (Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки, 2018) Марчук, Леся Сергіївна
    В сучасних умовах ринкової економіки ключовим фактором успіху є сукупність ресурсів та можливостей підприємства, що має назву так званого "інтелектуального потенціалу".