Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 64
  • Ескіз
    Документ
    Маркетингові стратегії як інструмент підвищення фінансово-економічної безпеки підприємства у періоди криз
    (Видавничий дім "Гельветика", 2024) Райко, Діана Валеріївна
    У статті розглядається питання адаптації маркетингових стратегій підприємств як ключового інструменту забезпечення їхньої фінансово-економічної безпеки в умовах кризових явищ. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю емерджентної трансформації підприємницьких суб'єктів в умовах постійної турбулентності макроекономічних контекстів, що спричинені екзогенними шоками та ендогенними дестабілізуючими факторами. Ці фактори індукують мультидисциплінарні виклики, які вимагають креативної інкорпорації інноваційних маркетингових стратегій для підвищення резильєнтності фінансово-економічної безпеки підприємства. У світлі таких обставин критичним стає здатність підприємств до неординарної адаптації в мінливих економічних умовах, що вимагає від управлінського корпусу освоєння нових гнучких, ситуативно релевантних механізмів позиціонування та ресурсної оптимізації. У цих обставинах підприємства, здатні до гнучкого реагування на зовнішні виклики, мають підвищену резильєнтність до дестабілізуючих факторів. Метою дослідження є розробка теоретичних засад і прикладних підходів до адаптації маркетингових стратегій для зміцнення стійкості підприємств у кризові періоди. Методична основа дослідження ґрунтується на поєднанні системного аналізу, порівняльних методів і структурного моделювання. Застосовані методи емпіричного дослідження включають аналіз ринкових флуктуацій, оцінку інноваційних маркетингових рішень та їхнього впливу на стійкість підприємств. Отримані результати підтверджують ефективність маркетингових стратегій як важливого інструменту антикризового управління. Адаптивність підприємств виявляється через інноваційні підходи до сегментації ринку, модифікацію цінових політик та впровадження новітніх цифрових технологій для оптимізації взаємодії зі споживачами. Дослідження виявляє, що такі стратегії дозволяють мінімізувати втрати, пов'язані з економічними шоками, та зберегти фінансові потоки. Практична цінність статті полягає в розробці рекомендацій для підприємств щодо впровадження гнучких маркетингових рішень під час криз. Використання адаптивних стратегій дозволяє не лише знижувати операційні ризики, але й формувати нові конкурентні переваги, підвищуючи стійкість підприємства на тривалий час.
  • Ескіз
    Документ
    Економічний зміст антикризового управління на підприємствах
    (Донбаська державна машинобудівна академія, 2020) Маслак, Ольга Іванівна; Орлова, Тетяна Олександрівна
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни "Діагностика стану підприємства в антикризовому управлінні"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Юр'єва, Ірина Анатоліївна; Ткаченко, Марина Олексіївна
    Сучасні підприємства стають найбільш вразливими під час виникнення кризи, спричиненої економічними, фінансовими, технологічними та іншими чинниками. З огляду на це, підприємства повинні активно застосовувати увесь сучасний інструментарій різноманітних методів фінансового аналізу, які є підґрунтям для якісної діагностики кризового стану. При цьому систематична діагностика фінансового стану в антикризовому управлінні. Дисципліна «Діагностика фінансового стану в антикризовому управлінні» розглядає методики оцінки фінансового стану підприємства в антикризовому управлінні. Крім того, викладається інструментарій аналітичної діагностики щодо можливої появи негативних явищ у господарській діяльності, які можуть призвести до банкрутства з метою розробки заходів, спрямованих на оздоровлення фінансового стану підприємства та антикризового управління.
  • Ескіз
    Документ
    Текст лекцій з дисципліни "Діагностика фінансового стану в антикризовому управлінні"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Юр'єва, Ірина Анатоліївна; Ткаченко, Марина Олексіївна
    Опорний конспект включає основні питання, пов'язані з теорією і парктикою діагностики фінансового стану в антикризового управлінні включає теоретичні основи діагностики фінансовго стану в антикризовому управлінні в різні періоди її життєдіяльності, фінансової, технологічної, інформаційної її складової. Основна увага приділена методам, фінансової діагностики, функціям, принципам, методам фінансового аналізу антикризового управління та їх змісту.Визначена сутність та проблематика діагоностики фінансового стану в антикризовому управлінні, а також види та основні етапи в діагностиці антикризлвлго антикризового управління.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання контрольної роботи з дисципліни "Діагностика стану підприємства в антикризовому управлінні"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Юр'єва, Ірина Анатоліївна; Ткаченко, Марина Олексіївна
    Вивчення опублікованих наукових праць, теоретичних концепцій, відповідного методичного забезпечення та емпіричний аналіз практики з діагностики фінансового стану підприємства в антикризовому управлінні дозволили встановити коло найбільш актуальних проблем, які потребують наукового вирішення. Ґрунтовних досліджень потребують питання, пов’язані з визначенням фінансово-економічного механізму діагностики фінансового стану підприємства при антикризовому управлінні, методів діагностики фінансової кризи, аналізі моделей фінансової діагностики антикризових заходів, розробленням інструментарію діагностики фінансового стану підприємства, зокрема при прийнятті рішень в кризових ситуаціях у взаємозумовлених відношеннях при кризовому стані підприємства. Дисципліна “Діагностика стану підприємства в антикризовому управлінні” — один з предметів, вивчення якого зумовлене змінами в економічному розвитку України. Важливе значення під час підготовки сучасних спеціалістів має формування знань і навичок діагностування стану підприємства та антикризового управління в нестандартних кризових і надзвичайних ситуаціях.
  • Ескіз
    Публікація
    Методологія антикризового управління підприємством
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2022) Орлюк, К. С.; Фощій, Петро Миколайович
    Досліджено методологію антикризового управління підприємством. Виділено чотири фази кризи підприємства і визначити напрямки відповідних їм управлінських рішень. Сформовано і підтверджено таку гіпотезу: заходи з подолання кризи підприємства можуть бути організовані у вигляді проєкту і, отже, антикризове управління може здійснюватися на основі проєктного підходу На підставі аналізу літератури, наведемо методичні рекомендації до механізму здійснення антикризового управління які включають 5 етапів.
  • Ескіз
    Публікація
    Антикризове управління підприємством в міжнародних економічних відносинах в умовах пандемії
    (Полтавський державний аграрний університет, 2022) Новік, Ірина Олексіївна; Івах, К. Ю.
  • Ескіз
    Публікація
    Особливості формування системи антикризового управління на підприємствах індустрії гостинності та туризму
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2023) Жадан, Тетяна Андріївна; Жадан, Юлія Володимирівна; Стригуль, Лариса Станіславівна
    У статті розглянуто теоретичні аспекти особливостей формування системи антикризового управління підприємствами індустрії гостинності та туризму. Визначено місце, роль і значення індустрії гостинності та туризму в світовій та національній економіці України. Встановлено, що кризові явища і процеси, які супроводжують діяльність підприємств індустрії гостинності та туризму в Україні, можуть призвести до погіршення їх фінансово-економічного стану та банкрутства. Обґрунтовано необхідність формування ефективної системи антикризового управління задля запобігання виникненню кризових явищ та наслідків їх впливу на діяльність підприємств індустрії гостинності та туризму. Визначено мету дослідження, яка полягає у теоретичному обґрунтуванні особливостей формування системи антикризового управління підприємствами індустрії гостинності та туризму. Встановлено, що основними елементами системи антикризового управління на підприємствах індустрії гостинності та туризму є мета, завдання, суб’єкти і об’єкти, функції, принципи, методи та інструменти. Доведено, що досягнення мети, виконання завдань і основних функцій (планування, організація, мотивація, контроль, координація, регулювання) антикризового управління на підприємствах індустрії гостинності та туризму мають ґрунтуватись на сукупності принципів: об’єктивності, оперативності, пріоритетності, достовірності, контрольованості, ефективності, законності, компетентності тощо. Систематизовано та охарактеризовано методи антикризового управління діяльністю підприємств індустрії гостинності та туризму, всю сукупність яких розмежовано на нормативно-правові, інформаційно-аналітичні, організаційно-управлінські та фінансово-економічні. Розкрито специфічні особливості застосування найбільш дієвих інструментів оздоровлення діяльності підприємств індустрії гостинності та туризму, серед яких реструктуризація, бенчмаркінг, аутсорсинг, оптимізація чисельності персоналу. Зроблено висновок про те, що формування ефективної системи антикризового управління на підприємствах індустрії гостинності та туризму сприятиме подоланню наслідків кризи, покращенню фінансово-економічних показників, підвищенню фінансової стійкості, конкурентоспроможності, інноваційності, інвестиційної привабливості, тощо.
  • Ескіз
    Публікація
    Формування портфелю інструментів цифрового маркетингу підприємства в умовах відновлення економіки України
    (Хмельницький національний університет, 2023) Ларка, Людмила Сергіївна
    У статті досліджено особливості періоду повоєнного відновлення економіки України та їх вплив на склад портфелю інструментів цифрового маркетингу підприємств. Обґрунтовано, що у повоєнний період для планування маркетингової діяльності підприємств актуальними будуть положення концепції антикризового маркетингу. Визначено найбільш поширені інструменти цифрового маркетингу. Запропоноване визначення поняття «портфель інструментів цифрового маркетингу підприємства». Розроблено алгоритм формування портфелю інструментів цифрового маркетингу підприємства. Визначено, що аудит маркетингової діяльності підприємства є фундаментом для формування портфелю інструментів цифрового маркетингу підприємства. Визначено, що проведення маркетингових досліджень сприятиме підвищенню точності планування маркетингової антикризової програми підприємства. Запропоновано застосовувати критерії прийняття рішень в умовах невизначеності та ризику при виборі оптимальних альтернатив досягнення маркетингових цілей підприємства у повоєнний період. Визначено, що проведення моніторингу рівня раціональності складу портфелю інструментів цифрового маркетингу підприємства є необхідною умовою контролю маркетингової діяльності підприємства. Досліджено доцільність орієнтування на проактивну стратегію при здійсненні маркетингової діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретико-методичні аспекти формування механізму антикризового управління маркетинговими комунікаціями фармацевтичних підприємств
    (Національний фармацевтичний університет, 2019) Ольховська, Анжела Борисівна; Малий, Володимир В.
    У статті обґрунтовано практичну потребу в реалізації концепції антикризо вого управління в діяльності організацій. Наведені окремі ознаки та випадки кризових явищ у маркетинговій комунікативній діяльності фармацевтичних підприємств. Згруповані проблеми антикризового управління маркетинговими комунікаціями. Охарактеризовано процедуру та запропоновано алгоритм формування механізму антикризового управління маркетинговими комунікаціями фармацевтичних підприємств. Виділені основні властивості та обґрунтовані принципи ефективного функціонування механізму антикризового управління маркетинговими комунікаціями фармацевтичних підприємств.