2007

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2922

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Анодна поведінка алюмінію у водних розчинах дифосфату
    (НТУ "ХПІ", 2007) Сахненко, Микола Дмитрович; Ведь, Марина Віталіївна; Ярошок, Тамара Петрівна; Богоявленська, Олена Володимирівна; Баніна, М. В.
    Досліджено початкові стадії процесу формування мікродугових анодних покриттів на алюмінії з розчинів дифосфату та з домішками кобальту сульфату. За сукупністю кінетичних параметрів, що отримані з використанням потенціодинамічного методу, визначено стадії перебігу анодного процесу. Визначено вплив домішок на механізм та кінетику початкових стадій формування анодних плівок, отримано оксидні покриття на алюмінії мікродуговим методом у гальваностатичному режимі. Склад анодних плівок визначено з використанням рентгеноструктурного аналізу.
  • Ескіз
    Документ
    Корозійна стійкість матеріалів у системах гарячого водопостачання
    (НТУ "ХПІ", 2007) Сахненко, Микола Дмитрович; Капустенко, Петро Олексійович; Перевертайленко, Олександр Юрійович; Демирський, С. В.
    Досліджено корозійно-електрохімічну поведінку легованої сталі AISI 316 з покриттям нітридом титану у хлоридвмісних середовищах. На підставі аналізу хронограм електродного потенціалу визначено період імунного стану складових електрохімічної системи. Встановлено, що різниця потенціалів підкладки і покриття зумовлює утворення гальванопар, внаслідок чого відбувається селективне руйнування поверхневого шару в системі AISI 316 I TiN
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження інгібіторних композицій для багатоелектродних систем
    (НТУ "ХПІ", 2007) Шевченко, Р. О.; Шепеленко, Олександр Сергійович; Ведь, Марина Віталіївна; Сахненко, Микола Дмитрович
    Розглянуто корозійну поведінку багатоелектродних систем у водних розчинах інгібіторних композицій в залежності від їх складу та концентрацій. Визначено показники швидкості корозії короткозамкнених гальванопар. Встановлено оптимальний склад та механізм дії запропонованої композиції інгібіторів.
  • Ескіз
    Документ
    Електрохімічний мікрогенератор амоніаку
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2007) Сахненко, Микола Дмитрович; Ненастіна, Тетяна Олександрівна; Камарчук, Геннадій Васильович
    Розглянуто термодинамічні передумови електрохімічного способу отримання стабільних мікропотоків аміаку. Встановлено механізм і кінетичні закономірності парціальних реакцій при відновленні гідроксиламіну, визначені лімітуючі стадії. Показано, що розряд гидроксиламина з водних розчинів супроводжується попередньою хімічною стадією і адсорбцією електродно-активних частинок. Встановлено ефект прискорения процесу при використанні в якості електродного матеріалу каталитично активних сплавів паладію.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив концентрацій основних компонентів електроліту на склад сплаву Co-W
    (НТУ "ХПІ", 2007) Байрачна, Тетяна Миколаївна; Ведь, Марина Віталіївна; Сахненко, Микола Дмитрович; Фоміна, Лариса Петрівна; Тененьова, Ю. Є.
    Встановлено залежності виходу за струмом та складу сплаву Co-W від концентрацій основних компонентів та їх співвідношення в електроліті. Проаналізовано природу процесів, які обумовлю-ють характер отриманих залежностей. Визначено діапазон співвідношень концентрацій сполук сплавоутворюючих компонентів у розчині електроліту, при якому осаджене покриття Co-W має максимальну каталітичну активність у реакції виділення водню.
  • Ескіз
    Документ
    Функціональні властивості гальванічних покриттів, нанесених нестаціонарним електролізом
    (НТУ "ХПІ", 2007) Александров, Юрій Леонідович; Сахненко, Микола Дмитрович; Ведь, Марина Віталіївна; Фоміна, Лариса Петрівна; Бурік, О. В.
    Досліджено особливості нанесення сплаву залізо - нікель - бор на асиметричному змінному струмі і його корозійна стійкість. Вивчено вплив температури, густини струму та часу осадження на властивості отриманого покриття. Розраховані поляризаційний опір, струми корозії та коефіцієнти a і b рівняння Тафеля. Встановлено, що покриття залізо - нікель - бор, нанесене асиметричним змінним струмом, є корозійностійким.