Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 13
  • Ескіз
    Документ
    Готельний бізнес: особливості фінансового обліку та внутрішнього контролю доходів та витрат
    (НТУ "ХПІ", 2018) Брік, Світлана Володимирівна
    Готельна послуга це операції підприємства, що пов’язані з розміщенням споживача шляхом надання номера або місця для тимчасового проживання в готелі, а також інша діяльність, що пов’язана з розміщенням та тимчасовим проживанням. Суть проблеми полягає в тому, що в готельному господарстві крім основних послуг велике значення мають також допоміжні, що не належать до основних послуг готелю, замовляються та оплачуються споживачем додатково за окремим договором. Тобто це сфера діяльності, що поєднує одночасно надання кількох видів різноманітних послуг. Тому фінансовий облік та аудит доходів та витрат в готельному бізнесі має певні особливості.
  • Ескіз
    Документ
    Обліково-аналітичне забезпечення підприємств готельно-ресторанної справи
    (НТУ "ХПІ", 2017) Мардус, Наталія Юріївна; Фальченко, Олена Олександрівна; Брік, Світлана Володимирівна
    У статті акцентована увага на проблеми формування обліково-аналітичного забезпечення підприємств готельно-ресторанної справи і використання інформаційно-аналітичної бази в управлінні економічної діяльності суб'єктів господарювання даної галузі. Розглянуто основні перспективи розвитку підприємств (закладів) готельно-ресторанної справи, виявлено основні аспекти, що необхідно дослідити з метою побудови обліково-економічного забезпечення і впровадження ефективного механізму управління фінансово-економічною діяльністю підприємств готельної і ресторанної справи.
  • Ескіз
    Документ
    Ресторанний бізнес: особливості фінансового обліку та аудиту продукції за торгівельним та виробничим методами
    (НТУ "ХПІ", 2017) Брік, Світлана Володимирівна
    Заклад ресторанного господарства – це організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє, виготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва та покупних товарів, може організувати дозвілля споживачів. Суть проблеми полягає в тому, що в ресторанному господарстві комбінується і виробництво, і торгівля. Тобто це торгово-виробнича сфера діяльності, причому в поєднанні з наданням послуг. Тому фінансовий облік містить два підходи до обліку в закладах ресторанного господарства: торговельний та виробничий.
  • Ескіз
    Документ
    Необхідність застосування внутрішнього аудиту на підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2016) Брік, Світлана Володимирівна
    Мета діяльності служби внутрішнього аудиту залежить від розміру та структури підприємства, а також від потреб керівництва. Основною функцією внутрішнього аудитора є контроль за функціонуванням та організацією систем бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю. Служба внутрішнього аудиту відповідає перед керівництвом підприємства за постійне спостереження та контроль за функціонуванням цих систем, та надає рекомендації з їхнього удосконалення. За допомогою цієї статті зроблено спробу визначити поняття "внутрішній аудит", яким його надає чинне законодавство, та вказати на необхідність застосування внутрішнього аудиту на підприємстві.
  • Ескіз
    Документ
    Нові підходи до обліку основних засобів та ефективність обліку основних засобів у сучасних умовах
    (НТУ "ХПІ", 2016) Брік, Світлана Володимирівна; Пинтя, Григорій Костянтинович
    У статті проведено аналіз визначення сутності обліку основних засобів та запропоновано більш точніше його поняття, враховуючи думки численних авторів. Наведені нові підходи обліку основних засобів в сучасних умовах. Досліджені внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на ефективність обліку необоротних активів підприємства. Розглянуто підходи до оцінки обліку основних засобів підприємства. Також визначені заходи щодо ефективного використання основних засобів, що є важливим фактором підвищення фінансової стійкості підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Впровадження системи грейдування на машинобудівних підприємствах
    (НТУ "ХПІ", 2015) Брік, Світлана Володимирівна; Дегтяр, Дар'я Василівна
    Розглянуто використання системи оплати праці на основі грейдів на прикладі ПАТ "Світло шахтаря". В статті досліджені основні підходи до розробки системи грейдів для визначення базової винагороди працівникам різних категорій підприємства машинобудівної галузі. Наведено порядок розрахунку преміальної винагороди та проаналізовані ключові параметри, що забезпечують її формування відповідно до частки участі в її виконанні, як самого працівника, так і колективу. Надані пропозиції щодо удосконалення системи показників для управління матеріальною мотивацією фахівців та інших службовців промислового підприємства.
  • Ескіз
    Документ
    Порядок обліку власного капіталу підприємства та шляхи його удосконалення
    (НТУ "ХПІ", 2015) Брік, Світлана Володимирівна; Рудковська, Євгенія Михайлівна
    Розглянуто дослідження обліку власного капіталу підприємства, представлено порядок бухгалтерського обліку власного капіталу з характеристикою основних рахунків, визначено проблеми в обліку та наведено шляхи його удосконалення в сучасних умовах. Також представлено схематично складові власного капіталу підприємства, охарактеризовано особливості здійснення управлінського обліку власного капіталу та зроблено відповідні висновки. Тому актуальним є дослідження порядку обліку власного капіталу підприємства та усунення недоліків в його обліку.
  • Ескіз
    Документ
    Шляхи вдосконалення організації обліку оплати праці на підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2015) Брік, Світлана Володимирівна; Дегтяр, Дар'я Василівна
    У статті розглянуто теоретичні основи організації обліку заробітної плати. Визначено головні завдання обліку праці й заробітної плати. Досліджено теоретичні та методологічні питання з організації обліку оплати праці,визначено головні проблемні питання щодо організації оплати праці. Система бухгалтерського обліку, зокрема праці та її оплати перебуває в процесі реформування і потребує постійного моніторингу та наукового супроводу для подолання недосконалостей. Організація обліку оплати праці залишається несистемним, не відповідає цілям реформування та викликам сьогодення.
  • Ескіз
    Документ
    Основні заходи по підвищенню фінансової стійкості підприємств України
    (НТУ "ХПІ", 2015) Брік, Світлана Володимирівна; Рудковська, Євгенія Михайлівна
    Розглянуто основні характеристики фінансово стійких підприємств, визначено проблеми з фінансовою стійкістю підприємств України, представлено порядок визначення фінансової стійкості підприємства та наведено основні заходи по підвищенню фінансової стійкості підприємств в Україні. Також представлено схематично які підприємства вважаються фінансово стійкими та зроблено відповідні висновки. Одна з основних проблем фінансової стійкості підприємства - переважання запозичення над заходами щодо збільшення власного капіталу, придбання матеріальних цінностей в кредит, без урахування реальної можливості їх оплати грошима.
  • Ескіз
    Документ
    Організація документообігу в ресторанному господарстві
    (НТУ "ХПІ", 2014) Брік, Світлана Володимирівна
    У статті розглянуто місце і роль документообігу для підприємств ресторанного господарства та побудовано модель організації бухгалтерського обліку на підприємствах харчування. Висвітлено питання щодо типових форм первинних документів, які мають ряд недоліків та потребують додаткового вивчення з метою подальшого врегулювання первинних документів.Удосконалені первинні та зведені документи з обліку запасів, які забезпечують інформацією відповідних користувачів, дозволять якісно сформувати графік документообігу, від якого залежить ефективне функціонування підприємства в цілому. Ускладнена специфіка облікового процесу на підприємствах ресторанного бізнесу потребує введення поетапного бухгалтерського обліку.