Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Ескіз
    Документ
    Пшеничний солод - основа стабілізатора для майонезів
    (НТУ "ХПІ", 2006) Данилова, Людмила Андріївна; Арутюнян, Тетяна Володимирівна; Єлагіна, Г. О.
    У статті приведені результати досліджень, що показали можливість введення в рецептури майонезів добавок, що підвищують харчову цінність готового продукту. Як таку добавку пропонується використання пшеничного солоду як основи стабілізатора для майонезів. Продукт, приготовлений на основі такої добавки, є перспективним з погляду сучасних тенденцій у харчовій технології.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив процесу пророщування на вміст фізіологічно активних сполук в зернах злаків
    (НТУ "ХПІ", 2006) Данилова, Людмила Андріївна; Домарецький, В. А.; Арутюнян, Тетяна Володимирівна
    В статье приведены разработанные методы извлечения физиологически активных соединений из зерен злаков, а также методики исследования их состава. Исследован жирнокислотный состав, изменения содержания токоферолов и каротиноидов, которые присутствуют в зернах ржи и проявляют антиоксидантные свойства.
  • Ескіз
    Документ
    Модифікація соняшникового білка з використанням ферментативного препарату "Церемікс"
    (НТУ "ХПІ", 2007) Данилова, Людмила Андріївна; Арутюнян, Тетяна Володимирівна; Соляр, Н. Ю.
    У статті приведені результати досліджень по вивченню впливу комплексного препарату "Церемикс" на гідроліз компонентів соняшникового шроту і регулювання функціональних властивостей його білків. Зокрема зменшення молекулярної маси білків соняшника і збільшення змісту водорозчинних білків шляхом протеолізу препаратом "Церемикс".
  • Ескіз
    Документ
    Визначення кількості рослинних антиоксидантів для захисту гірких хмелевих речовин від окисної деструкції
    (НТУ "ХПІ", 2010) Гладкий, Федір Федорович; Данилова, Людмила Андріївна; Березка, Тетяна Олександрівна; Півень, Олена Миколаївна; Домарецький, В. А.
    Досліджено кінетику окиснення гірких речовин водного розчину екстракту хмелю у прискорених умовах з різною концентрацією антиоксидантів із рослинної сировини. Визначено ефективну концентрацію антиоксидантів із кори дубу, трави звіробою та трави м'яти.
  • Ескіз
    Документ
    Антиоксидант з кори дуба як джерело поліфенолів у пивоварінні
    (НТУ "ХПІ", 2016) Данилова, Людмила Андріївна; Березка, Тетяна Олександрівна; Демидова, Анастасія Олександрівна; Бойко, Марина Іванівна; Арутюнян, Тетяна Володимирівна
    Наведено аналіз сучасного стану виробництва й застосування хмелю та продуктів його переробки в пивоварстві. Показані переваги й недоліки СО₂-екстракту хмелю в порівнянні з іншими продуктами переробки хмелю. Проведені дослідження, направлені на виявлення фенольних речовин рослинних антиоксидантів, що сприяють коагуляції білків і захисту від окиснення гірких речовин при кип'ятінні сусла із СО₂-екстрактом хмелю. Запропоновано технологію використання СО₂-екстракту хмелю разом з антиоксидантом з кори дуба, яка дає можливість одержати менш окиснене пиво із тривалим строком зберігання й економити хміль у кількості 8-10%. Крім цього, антиоксидант не тільки стабілізує якість пива, але й збільшує його фізіологічну цінність. Це може бути основою для створення нового сорту пива з підвищеною фізіологічною цінністю.
  • Ескіз
    Документ
    Про механізм реакції окиснення ІЗО-Альфа-кислот хмелю киснем повітря
    (НТУ "ХПІ", 2011) Гладкий, Федір Федорович; Данилова, Людмила Андріївна; Березка, Тетяна Олександрівна; Півень, Олена Миколаївна; Домарецький, В. А.
    Розглянуто механізм процесу окиснення ізо-альфа-кислот (джерела гіркоти пива), які утворюються в процесі ізомеризації альфа-кислот при кип'ятінні сусла із хмелем. Встановлено, що за рахунок реакцій окиснення ізо-альфа-кислот відбувається утворення в пиві летких сполук, що надають йому запах «несвіжості». Запропоновано спосіб сповільнення окиснення ізо-альфа-кислот.
  • Ескіз
    Документ
    Зміни ліпідного складу пшениці та супутніх речовин при пророщуванні
    (НТУ "ХПІ", 2013) Арутюнян, Тетяна Володимирівна; Гладкий, Федір Федорович; Данилова, Людмила Андріївна
    Наведено дані щодо розробки технології пророщування зерен пшениці і вмісту ліпідів. Досліджено зміну кислотних і йодних чисел під час пророщування. Визначено залежність вмісту каротиноїдів від часу пророщування і встановлена залежність вмісту вітаміну Е в процесі пророщування зерен пшениці.