Вісники НТУ "ХПІ"

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2494


З 1961 р. у ХПІ видається збірник наукових праць "Вісник Харківського політехнічного інституту".
Згідно до наказу ректора № 158-1 від 07.05.2001 року "Про упорядкування видання вісника НТУ "ХПІ", збірник був перейменований у Вісник Національного Технічного Університету "ХПІ".
Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" включено до переліку спеціалізованих видань ВАК України і виходить по серіях, що відображають наукові напрямки діяльності вчених університету та потенційних здобувачів вчених ступенів та звань.
Зараз налічується 30 діючих тематичних редколегій. Вісник друкує статті як співробітників НТУ "ХПІ", так і статті авторів інших наукових закладів України та зарубіжжя, які представлені у даному розділі.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження моделей взаємодії процесів в ІТ-проектах на основі проактивного підходу
    (НТУ "ХПІ", 2019) Морозов, Віктор Володимирович; Кальніченко, Олена Володимирівна
    Авторами статті окреслені основні проблемні аспекти, характерні для реалізації ІТ-проектів, які визначаються сучасними тенденціями середовища, в якому виконуються проекти. Зазначена актуальність пошуку дієвих механізмів реагування на неконтрольовані позитивні/негативні впливи з боку зовнішнього середовища. В якості вирішення значного спектру проблем, в статті пропонується використання комплексного проактивного підходу до управління ІТ-проектами в існуючому турбулентному оточенні, яке характеризується надскладними впливами різного роду факторів зовнішнього середовища. В основу даного підходу покладено цілісне сприйняття процесів взаємодії системи "продукт-проект-організація", яке утворюється під час реалізації проекту та є тимчасовим фактором взаємодії із зовнішнім оточенням. Така взаємодія показана через інформаційні впливи, які реалізуються завдяки чотирьом категоріям процесів: процесам управління проектами, процесам управління створенням продукту, процесам управління зацікавленими сторонами та процесам управління взаємодією з зовнішнім середовищем. При цьому запропонований підхід акцентує увагу на можливостях формування бажаних дій щодо управління змінами завдяки проактивним заходам. Запропонована багатошарова модель зовнішнього середовища, яка є основним джерелом інформаційних впливів в системі "продукт-проект-організація". Така модель побудована на основі розгляду зовнішнього середовища організації та окремого проекту через процеси обміну інформацією. Визначені "точки входу" системи "продукт-проект-організація", через які впливи зовнішнього середовища, у вигляді інформації, потрапляють до системи та змінюють її параметри та поведінку. На підставі проведених досліджень запропоновані базові аспекти концепції проактивного управління, які дозволили визначити та дослідити процеси проактивного управління.
  • Ескіз
    Документ
    Формування фінансової стратегії: теоретичний аспект
    (НТУ "ХПІ", 2018) Назарова, Тетяна Юріївна; Мілентьєва, Юлія Віталіїівна
    У статті досліджено теоретичні аспекти сутності фінансової стратегії як складової загальноекономічного плану підприємства і необхідність її практичної реалізації з метою покращення фінансового стану суб’єкта господарювання та його подальшого стійкого розвитку. З дійснено обґрунтування її місця та значення у загальній стратегії підприємства з урахуванням особливостей прийняття управлінських рішень. Узагальнено етапи формування фінансової стратегії. Доведено, що фінансова стратегія є вектором управління підприємством та його виробничо-господарською діяльністю у сучасному конкурентному ринковому середовищі.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність, особливості та деякі проблеми превентивного антикризового управління підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2009) Коваленко, О. В.
    У статті досліджені окремі проблеми превентивного антикризового управління підприємством. Сучасне управління підприємством повинне частково ґрунтуватися на адаптації до факторів зовнішнього й внутрішнього середовища, що змінюються, а також на деякому цілеспрямованому впливі на них. Основна відповідальність за збір інформації, яка використовується для розробки стратегічних і тактичних заходів, спрямованих на запобігання кризових ситуацій, повинна покладатися на службу контролінгу. Превентивне антикризове управління можна визначити як процес побудови бажаного майбутнього, важливим елементом якого є застосування сценарного планування.
  • Ескіз
    Документ
    Механізм здійснення стратегічного аналізу на машинобудівному підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2010) Левик, І. С.
    Розглянуто підходи до послідовності здійснення стратегічного аналізу на підприємстві, сформовано механізм його проведення на машинобудівному підприємстві.
  • Ескіз
    Документ
    Економічний механізм управління підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2015) Тімченко, Олена Олексанрівна; Черепанова, Вікторія Олександрівна
    В статті розглядається сутність поняття "економічний механізм управління підприємством", його структура та складові елементи. На основі існуючих наукових праць запропоновано загальну схему економічного механізму управління підприємством. Окреслено основні фактори, що впливають на економічний механізм управління підприємством. Зазначено основні принципи побудови економічного механізму управління підприємством. Приділено увагу таким елементам, як інноваційний менеджмент та система менеджменту якості.
  • Ескіз
    Документ
    Комплексний підхід до оцінки стратегічної стійкості м’ясопереробних підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2014) Угрімова, Ірина Володимирівна
    Розглянуто cутність стійкості діяльності підприємств, адаптування до змін зовнішніх і внутрішніх умов; значення реструктуризації як інструменту підвищення стратегічної стійкості для підприємств м’ясопереробної промисловості. Описано науково-методичний підхід, розроблений автором для використання оцінки стратегічної діяльності підприємствами харчової промисловості (на прикладі м’ясопереробних підприємств).
  • Ескіз
    Документ
    Фінансово-економічна безпека як об’єкт управління в менеджменті підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Новікова, М. М.
    В статті удосконалено поняття "фінансово-економічна безпека підприємства" на основі узагальнення понять "економічна безпека", "фінансова безпека", "фінансово-економічна безпека", що дає можливість спрямувати управлінський вплив на забезпечення фінансової стійкості підприємства як основи фінансово-економічної безпеки в динамічних умовах внутрішнього та зовнішнього середовища.
  • Ескіз
    Документ
    Концепція моделювання управління життєздатністю комерційного банку в умовах постіндустріальної економіки
    (НТУ "ХПІ", 2012) Заграй, Г. В.
    Досліджується діяльність комерційного банку в умовах постіндустріальної економіки та структура життєдіяльності банківської організації. Пропонується концепція моделювання управління життєздатністю комерційного банку в умовах постіндустріальної економіки