Публікація:
Державна інвестиційна політика в контексті обліку і оподаткування установ фінансово-кредитної та бюджетної сфери

dc.contributor.authorКолєсніченко, Анастасія Сергіївна
dc.date.accessioned2024-09-04T10:50:52Z
dc.date.available2024-09-04T10:50:52Z
dc.date.issued2024
dc.description.abstractВ статті визначено, що суттєве зростання інтересу до управління процесом формування прибутків та використання інвестиційних ресурсів в галузі реалізації інвестиційно-інноваційних проектів та програм свідчить про особливу значущість інвестиційних операцій як основного джерела фінансової стабільності та подальшого розвитку суб’єктів господарювання. Обґрунтовано, що установи фінансово-кредитної та бюджетної сфери можуть використовувати різні форми державного регулювання інвестиційної діяльності, зокрема, найбільш вживаними з них є: управління державними інвестиціями, регулювання умов інвестиційної діяльності, а також контроль за порядком її реалізації, який здійснюють всі інвестори та учасники інвестиційної діяльності. Доведено, що для вітчизняних банків інвестиційна діяльність в першу чергу виступає інструментом диверсифікації активів, є засобом підтримки ліквідності та джерелом формування прибутку. Це, в свою чергу, потребує впровадження виваженої державної політики на основі комплексу методів податкового та фінансового стимулювання. Визначено, що на відміну від фінансово-кредитної сфери, в бюджетному секторі інвестиційна діяльність, облік і оподаткування операцій з інвестиціями є досить специфічним напрямом. Орієнтуючись на основне поняття інвестицій, сформульоване в законодавчому полі, систематизовано способи відтворення інвестицій у бюджетному процесі та доведено, що державні органи можуть управляти державними інвестиціями, зокрема фінансовими, а бухгалтеру бюджетної установи це дозволяє правильно відображати господарські операції у бухгалтерському обліку та складати фінансову звітність, належним чином виконувати податкову дисципліну. Це дозволило виділити суттєву особливість для бюджетного планування, яка виражається в тому, що використання фондових та фінансових інструментів у бюджетному процесі не буде виступати виконанням кошторису бюджетної установи за капітальними видатками.
dc.identifier.citationКолєсніченко А. С. Державна інвестиційна політика в контексті обліку й оподаткування установ фінансово-кредитної та бюджетної сфер [Електронний ресурс] / Колєсніченко А. С. // Бізнес Інформ = Business Inform. – Електрон. текст. дані. – 2024. – №3. – С. 80- 87. – URL: https://www.business-inform.net/export_pdf/business-inform-2024-3_0-pages-80_87.pdf, вільний (дата звернення 04.09.2024).
dc.identifier.orcidhttps://orcid.org/0000-0002-5007-9082
dc.identifier.urihttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/80805
dc.language.isouk
dc.publisherФОП Лібуркіна Л. М.
dc.subjectдержавна політика
dc.subjectінвестиції
dc.subjectінвестиційна діяльність
dc.subjectфінансово-кредитні установи
dc.subjectбюджетні установи
dc.subjectбухгалтерський облік
dc.subjectоподаткування
dc.titleДержавна інвестиційна політика в контексті обліку і оподаткування установ фінансово-кредитної та бюджетної сфери
dc.typeArticle
dspace.entity.typePublication
relation.isAuthorOfPublication899d10f8-16f2-4c68-80b3-cc01f43fbade
relation.isAuthorOfPublication.latestForDiscovery899d10f8-16f2-4c68-80b3-cc01f43fbade

Файли

Контейнер файлів

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
Ескіз
Назва:
BI_2024_3_Koliesnichenko_Derzhavna_investytsiina.pdf
Розмір:
1.23 MB
Формат:
Adobe Portable Document Format

Ліцензійна угода

Зараз показуємо 1 - 1 з 1
Ескіз недоступний
Назва:
license.txt
Розмір:
11.25 KB
Формат:
Item-specific license agreed upon to submission
Опис: