Кафедра "Інформаційно-вимірювальні технології і системи"

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/4327

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/iits

Від 2007 року кафедра має назву "Інформаційно-вимірювальні технології і системи", попередня назва – "Інформаційно-вимірювально техніка" (від 1970), первісна – "Електровимірювальна техніка".

Кафедра "Електровимірювальна техніка" заснована у червні 1961 року. Першим завідувачем кафедри став Олександр Васильович Федоров (1961–1974) – відомий фахівець у галузі електромагнітних вимірювань, випускник Харківського електротехнічного інституту. Серед перших викладачів кафедри були В. І. Дякін, В. І. Піскляров, В. І. Бондаренко, В. О. Федоров, К. С. Полулях і О. П. Копняєва – донька видатного вченого-електротехніка П. П. Копняєва.

Виключно з числа викладачів кафедри "Інформаційно-вимірювально техніка" та її випускників була сформована нова кафедра "Прилади та методи неруйнівного контролю".

До 2017 року кафедра була структурною одиницею факультету автоматики та приладобудвання, від 2017 по 2021 року – факультету комп’ютерних та інформаційних технологій, від 2021 року – кафедра входить до складу Навчально-наукового інституту комп'ютерного моделювання, прикладної фізики та математики Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".

У складі науково-педагогічного колективу кафедри працюють: 2 доктора технічних наук, 1 – доктора історичних наук та 6 кандидатів технічних наук; 3 співробітника мають звання професора, 4 – доцента.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 563
  • Ескіз
    Документ
    Видатні конструктори ракетно-космічної галузі України (ювілейні дати історії космонавтики)
    (Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця", 2024) Тверитникова, Олена Євгенівна
  • Ескіз
    Публікація
    System for detecting network anomalies using a hybrid of an uncontrolled and controlled neural network
    (Криворізький державний педагогічний університет, 2019) Kirichek, Galina; Harkusha, Vladyslav; Timenko, Artur; Kulykovska, Nataliia
    In this article realization method of attacks and anomalies detection with the use of training of ordinary and attacking packages, respectively. The method that was used to teach an attack on is a combination of an uncontrollable and controlled neural network. In an uncontrolled network, attacks are classified in smaller categories, taking into account their features and using the selforganized map. To manage clusters, a neural network based on back-propagation method used. We use PyBrain as the main framework for designing, developing and learning perceptron data. This framework has a sufficient number of solutions and algorithms for training, designing and testing various types of neural networks. Software architecture is presented using a procedural-object approach. Because there is no need to save intermediate result of the program (after learning entire perceptron is stored in the file), all the progress of learning is stored in the normal files on hard disk.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторних робіт з курсу "Аналогова схемотехніка"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Григоренко, Ігор Володимирович; Трохін, Михайло Вікторович
    Предметом навчальної дисципліни «Аналогова схемотехніка» є фізичні принципи, що лежать в основі роботи приладів напівпровідникової мікроелектроніки, питання побудови аналогових електронних пристроїв на операційних підсилювачах, характеристики операційних підсилювачів і розрахунок схем на їх основі. Науково-методичною основою дисципліни є загальна фізика, математика, теоретичні основи електротехніки, теорія електромагнітного поля, теорія роботи напівпровідників. Дисципліна «Аналогова схемотехніка» є не тільки однією з базових дисциплін для підготовки бакалаврів спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», вона інтегрує знання, отримані студентами при вивченні загальнонаукових дисциплін і має за мету досягнути розуміння студентами взаємозв'язку між фізичними закономірностями електронних процесів в твердих тілах з вихідними експлуатаційними характеристиками аналогових електронних приладів.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторних робіт з навчальної дисципліни "Цифрова обробка сигналів"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Львов, Сергій Геннадійович; Тополов, Ігор Іванович
    Однією з основних галузей застосування персональних комп'ютерів є математичні й науково-технічні розрахунки. Складні обчислювальні задачі, що виникають під час моделювання різних фізичних явищ і процесів, можна розбити на ряд елементарних: обчислення інтегралів, розв’язування алгебраїчних і диференціальних рівнянь та систем і т.д. Для таких задач уже розроблені методи розв’язування, створені математичні системи, доступні для студентів вищих навчальних закладів. Мета методичних вказівок – навчити користуватися найпростішими методами обчислення з використанням сучасних інформаційних технологій. Найбільш придатною для цієї мети є одна із найпотужніших та найефективніших математичних систем – MathCAD, що посідає особливе місце серед безлічі їй подібних (Matlab, Maple, Mathematica і ін.). MathCAD – це потужне і водночас звичайне універсальне середовище для розв’язування задач у різних галузях науки й техніки, фінансів та економіки, фізики й астрономії, математики та статистики і т. ін. MathCAD залишається єдиною системою, у якій опис розв’язування математичних задач задається за допомогою звичайних математичних формул і знаків. MathCAD дозволяє виконувати як чисельні, так і аналітичні (символьні) обчислення, має надзвичайно зручний математико-орієнтований інтерфейс і прекрасні засоби наукової графіки.
  • Ескіз
    Публікація
    Методичні вказівки до виконання практичних робіт з навчальної дисципліни "Основи квантової метрології"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Дроздова, Тетяна Василівна
    Світ, в якому ми живемо, являє собою єдиний і багатовимірний простір, в якому всі предмети і явища знаходяться в різноманітних станах і формах. Як відомо, теоретично всі явища і об’єкти матеріального світу володіють корпускулярно-хвильовим дуалізмом, який характеризується наявністю у об’єктів протилежних властивостей: корпускулярних (дискретних) і хвильових (безперервних). Але виявляється цей дуалізм лише в мікросвіті, і його фізичною основою є квантова механіка. В макросвіті діють, в основному, закони класичної механіки Ньютона, а також закони термодинаміки, електромагнетизму тощо. Це світ, в якому ми живемо і працюємо, в якому діє класична (практична) метрологія, міжнародна система одиниць СІ і на основі фізичних законів якої діють більшість існуючих сьогодні засобів вимірювань. Яке ж місце займає в цій картині світу метрологія? Чи мають право на існування еталони часу, частоти, довжини, маси, коли спростовується абсолютність цих понять? Відповідь може бути така. Наукову основу метрології – фізику – дещо умовно можна подати у вигляді трьох основних розділів: класичної фізики, теорії відносності або релятивістської фізики і квантової фізики (та їх сполучень). Методичні вказівки призначені для вивчення квантових ефектів, які покладені в основу роботи сучасної вимірювальної апаратури. У методичних вказівках детально і доступно розглянуті питання застосування квантових технологій при відтворенні таких основних одиниць, як секунда і кілограм. Описано використання в метрології квантових генераторів. Велика увага приділяється таким квантовим ефектам, як ефект Холла та ефект Джозефсона, на основі яких побудовані еталони напруги та еталон електричного опору. Наведено індивідуальні завдання для виконання практичних робіт. Розглянуті приклади і завдання допоможуть ефективному освоєнню основ квантової метрології всіх зацікавлених осіб.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення електромагнітно-акустичних перетворювачів для ультразвукового контролю якості феромагнітних металовиробів
    (ФО-П Шпак В. Б., 2023) Сучков, Григорій Михайлович; Донченко, Андрій Валерійович
  • Ескіз
    Документ
    Захист побутових приладів від впливу нестабільної напруги
    (ФО-П Шпак В. Б., 2023) Балєв, Володимир Миколайович
  • Ескіз
    Документ
    Результати удосконалення цифрового осцилографу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Пащук, Я. Ю.; Балєв, Володимир Миколайович
  • Ескіз
    Документ
    Результати удосконалення цифрового люксметру
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019) Бондаренко, С. В.; Балєв, Володимир Миколайович
  • Ескіз
    Документ
    Роль університетів у розвитку науки на теренах України упродовж ХІХ ст.
    (Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва, 2024) Тверитникова, Олена Євгенівна