Кафедра "Хірургія, нормальна та топографічна анатомія"

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/64968

Офіційний сайт кафедри https://web.kpi.kharkov.ua/medicine/uk/hirurgiyi-normalnoyi-ta-topografichnoyi-anatomiyi

Від 2-го листопада 2021 року кафедра має назву "Хірургія, нормальна та топографічна анатомія", первісна назва – кафедра "Хірургія".

Кафедра "Хірургія" заснована в 2021 році (НАКАЗ 305 ОД від 02.07.2021 року).

Кафедра входить до складу Навчально-наукового медичного інституту Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут". Співробітники кафедри, окрім забезпечення навчального процесу та виконання наукових досліджень, надають консультативно-профілактичну допомогу населенню, розробляють та впроваджують нові медичні технології.

У складі науково-педагогічного колективу кафедри працюють 2 кандидата медичних наук, 1 – доктор філософії.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 42
  • Ескіз
    Документ
    Зв'язок поліморфізмів генів системи цитохрому P450 та небажаних сторонніх явищ терапії у дітей з фармакорезистентними епілепсіями
    (Національний фармацевтичний університет, 2023) Танцура, Людмила Миколаївна; Пилипець, Олена Юріївна; Танцура, Євген Олександрович; Третьяков, Дмитро Володимирович
  • Ескіз
    Документ
    Genetic variants of CYP2C9, CYP2C19, CYP3A4 among children of Ukraine suffering from drug-resistant epilepsy
    (Agencja Interaktywna, 2020) Boiko, Yurii; Tantsura, Yevhen; Shandra, Alexey
  • Ескіз
    Документ
    CYP2C19 gene polymorphism in children with drugs-resistant epilepsy in Ukraine
    (2019) Tantsura, Y.; Tantsura, L.; Pylypets, O.; Tretyakov, D.
    The frequency with which drugs-resistant epilepsies occur is unchanged and reaches 30%. It is believed that isoenzymes of cytochrome P450 can significantly affect the metabolism, efficacy and safety of AEDs. The purpose of our study was to find out in children with drug-resistant epilepsy the frequency with which polymorphism of isoenzymes of cytochrome P450 - CYP2С19 occurs taking part in biotransformation of most AEDs.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження поліморфізмів гена CYP2C19 у дітей з фармакорезистентними епілепсіями
    (Харківський національний медичний університет, 2019) Танцура, Людмила Миколаївна; Пилипець, Олена Юріївна; Танцура, Євген Олександрович; Третьяков, Дмитро Володимирович
    Проведено фармакогенетичне дослідження 83 дітей з фармакорезистентною епілепсією віком від 11 місяців до 18 років. За допомогою алель-специфічної полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) визначено поліморфізм гена CYP2C19 (CYP2C19*1 CYP2C19*2). Алель CYP2C19*2 зареєстровано у 33 (39,6 %) пацієнтів. У 5 (15,15 %) з них носійство генотипу CYP2C19*2 було в поєднанні з іншими генними поліморфізмами (CYP2C9*2, CYP2C9*3, CYP3A4*1B). Порівняння частоти поліморфізму CYP2C19*2 у обстежених пацієнтів з популяційними дослідженнями в Україні та ін. Європейські країни показали, що вони значно частіше зустрічаються у дітей з фармакорезистентною епілепсією.
  • Ескіз
    Документ
    Хірургічні захворювання і травми стравоходу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Бойко, Валерій Володимирович; Пономарьов, Володимир Іванович; Сочнєва, Анастасія Львівна; Кріцак, В. В.; Ткаченко, В. В.; Корж, П. І.
    Захворювання стравоходу становлять досить велику групу серед різної патології шлунково-кишкового тракту. До захворювань, які найбільш часто зустрічаються, відносяться такі захворювання як рак, кардіоспазм, дивертикули, хімічні опіки і рубцеві стриктури, ятрогенні пошкодження стравоходу. Так, кардіоспазм зустрічається в 16-25% випадках серед усіх захворювань стравоходу і займає 3 місце після раку і рубцевих стриктур. Дивертикули стравоходу становлять від 5 до 29% випадків, часто їх існування носить безсимптомний характер і вони є рентгенологічною знахідкою, а іноді приносять хворому тяжкі страждання, приводячи, при відсутності лікування, до інвалідності, а при приєднанні деяких ускладнень і до смерті. З вищевказаними захворюваннями стравоходу доводиться зустрічатися всім лікарям основних спеціальностей і кожен з них повинен вміти розбиратися в даній патології, призначити необхідне обстеження і в разі необхідності консервативне лікування або направити його на операцію.
  • Ескіз
    Документ
    Травми грудної клітки
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Бойко, Валерій Володимирович; Пономарьов, Володимир Іванович; Сочнєва, Анастасія Львівна; Кріцак, В. В.; Ткаченко, В. В.; Корж, П. І.
    Кількість хворих з травмою грудей неухильно зростає у зв'язку з технічним прогресом і посиленою автомобілізацією країни. В економічно розвинених країнах травма, як причина смерті, займає третє місце після серцево-судинних і онкологічних захворювань. Понад сто тисяч чоловік щорічно гинуть в США через нещасні випадки, а травма залишається провідною причиною смерті людей працездатного віку. Серед причин травматичних ушкоджень грудей особливе місце займає дорожньо-транспортна пригода (ДТП), на частку якої, за даними численних авторів, припадає 60-90% випадків закритих ушкоджень грудей. Травма грудей є однією з найбільш важких видів пошкодження. Навіть при сучасних досягненнях хірургії та анестезіології летальність при важкій травмі грудної клітки залишається високою і становить від 10 до 35%, а при супутніх ушкодженнях інших органів, що зустрічаються в 80% випадків, вона збільшується до 50-60%. Серед причин летальності від травми травма грудей займає друге місце після черепно-мозкової травми. Основними причинами смерті потерпілих з травмою грудей є пошкодження легені, поранення серця, жирова емболія, кровотеча, посттравматична пневмонія. Отже, пошкодження грудей представляє собою особливу небезпеку і обумовлені, в першу чергу, розташуванням в ній життєво важливих органів. В останні роки у зв'язку з ростом дорожньо-транспортного травматизму значно підвищився інтерес до закритих травм грудей як у вітчизняних, так і у зарубіжних хірургів. З'явився ряд фундаментальних досліджень, які охоплюють ряд питань, що стосуються аналізу механогенезу ушкоджень грудної клітки і її органів, діагностики, клініки та лікування важких ушкоджень грудей. Д. Д. Trunkey (1982) зазначає, що за кількістю втрачених життів нещасні випадки, що виникають тільки на дорогах в результаті дорожньо-транспортних пригод, за своєю кількістю і тяжкості рівносильні постійній війні середнього масштабу. Вірогідність летальних наслідків у постраждалих з важкими ушкодженнями грудей залежить від віку, кількості і тяжкості супутніх пошкоджень, а також від раніше існуючих змін в життєво важливих органах (легенях, серці, печінці, нирках та ін.). Таким чином, за останнє десятиліття відзначається подальше збільшення частоти, тяжкості і летальності закритої травми грудей за рахунок зростання дорожньо-транспортних пригод. Зростання кількості травм, матеріальні витрати, що витрачаються на попередження травматизму, лікування та реабілітацію потерпілих, а також на виплату допомоги надають травматизму характер соціального явища особливої значимості.
  • Ескіз
    Документ
    Набуті вади серця
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Бойко, Валерій Володимирович; Пономарьов, Володимир Іванович; Сочнєва, Анастасія Львівна; Кріцак, В. В.; Ткаченко, В. В.; Корж, П. І.
    Набуті вади клапанів серця, вражаючи людей різного віку, нерідко ведуть до стійкої втрати працездатності. Соціальна значимість даної проблеми визначається також тим, що часто набутими вадами клапанів серця страждають молоді люди. У той же час безсумнівні успіхи кардіохірургії в розвинених країнах сприяли значному покращенню результатів лікування цього захворювання. У загальній структурі набутих вад клапанів серця частіше зустрічаються ураження мітрального клапану, а також поєднання патології мітрального і аортального клапанів. За даними М.М.Амосова і Я.А. Бендета (1983), заснованим на досвіді 14 752 операцій при набутих вадах серця, ізольоване ураження лівого атріовентрикулярного клапана становить 71,5%, клапана аорти - 8,8%, поєднане ураження мітрального і аортального клапанів - 12,3%. Близько 7,4% складають ураження тристулкового клапана в поєднані з іншими вадами. На сучасному етапі хірургія набутих вад клапанів серця володіє різними варіантами високоефективних оперативних втручань, які забезпечують сприятливі віддалені результати. Проте, залишаються проблеми реконструктивної хірургії патології клапанів, протезного ендокардиту, первинного інфекціонного ендокардиту, патології висхідної аорти, протезування при вузькому корені аорти, багатоклапанних вадах, а також патології клапанів, що поєднуються з ІХС і аритміями серця.
  • Ескіз
    Документ
    Гнійні захворювання легень та плеври
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Бойко, Валерій Володимирович; Пономарьов, Володимир Іванович; Сочнєва, Анастасія Львівна; Кріцак, В. В.; Ткаченко, В. В.; Корж, П. І.
    Гострі легеневі нагноєння частіше виникають в зрілому віці, переважно у чоловіків, які хворіють в 3-4 рази частіше, ніж жінки, що пояснюється зловживанням алкоголем, курінням, більшою схильністю до переохолоджень, а також професійними шкідливостями. У 60% вражається права легеня, в 34% - ліва і в 6% ураження виявляється двостороннім. Велика частота ураження правої легені обумовлена особливостями її будови: широкий правий головний бронх є ніби продовженням трахеї, що сприяє потрапленню в праву легеню інфікованого матеріалу.
  • Ескіз
    Документ
    Ішемічна хвороба серця та її ускладнення
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Бойко, Валерій Володимирович; Пономарьов, Володимир Іванович; Сочнєва, Анастасія Львівна; Кріцак, В. В.; Ткаченко, В. В.; Корж, П. І.
    На тлі значних успіхів медикаментозного лікування ішемічної хвороби серця (ІХС) та її ускладнень хірургічні методи не тільки не втратили свого значення, але почали ще ширше використовуватися в повсякденній клінічній практиці. Після широкого впровадження в клінічну практику коронарографії, що дозволяє провести точну діагностику уражень коронарних артерій, методи прямої реваскуляризації міокарда почали розвиватися надзвичайно широко. У деяких країнах число операцій прямої реваскуляризації міокарда досягає більше 600 на 1 млн населення. Всесвітня організація охорони здоров'я встановила, що потреба в таких операціях з урахуванням частоти смертності від ІХС повинна становити не менше 400 на 1 млн населення в рік. Сьогодні вже немає необхідності доводити ефективність хірургічного лікування ІХС методами прямої реваскуляризації міокарда. В даний час операції супроводжуються низькою смертністю (0,8-3,5 %), призводять до поліпшення якості життя, запобігають виникненню інфаркту міокарда, збільшують тривалість життя у багатьох важких хворих.
  • Ескіз
    Документ
    Пандемія COVID-19  — аналіз особливостей життєдіяльності родин дітей, хворих на епілепсії, наявні проблеми та їх подолання
    (Громадська організація "Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів України", 2020) Танцура, Людмила Миколаївна; Пилипець, Олена Юріївна; Танцура, Євген Олександрович; Третьяков, Дмитро Володимирович; Лук'янцева, О. Ю.
    З використанням електронної версії спеціально розробленої співробітниками відділу дитячої психоневрології та пароксизмальних станів анонімної анкети для батьків (опікунів) дітей з епілепсією було отримано інформа цію про 133 родини, які мають дітей з цією патологією, віком від 3 місяців до 18 років. Опитування тривало з 18 до 23 травня 2020 року і відображає дані за період з початку введення в Україні жорстких протиепідемічних заходів, тобто за 2,5 місяці. Встановлено, що найбільш значу щими для родин дітей з епілепсіями під час пандемії COVID-19 є фінансові проблеми і питання забезпечення без перервного приймання антиепілептичних препаратів. Показано можливості забезпечення достатнього рівня консультативної допомоги дітям з епілепсіями в умовах кризи COVID-19 з використанням сучас них засобів зв’язку. Виявлений відносно невисокий по казник наростання стресу, поведінкових та емоційних розладів у дітей з епіле псіями під час кризи COVID-19.