Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Ескіз
    Документ
    Обчислювальні технології для задач з вільною межею
    (Інститут гідромеханіки Національної академії наук України, 2022) Довгий, Станіслав Олексійович; Ванін, Віктор Антонович; Пічкур, Володимир Володимирович; Черній, Дмитро Іванович
  • Ескіз
    Документ
    Гідравлічні моделі в задачах дослідження енергоефективності систем власних потреб ТЕС
    (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2021) Ванін, Віктор Антонович; Кругол, Микола Михайлович
    Робота присвячена дослідженню енергоефективності систем власних потреб теплових електричних станцій. Основними механізмами в системах власних потреб є відцентрові механізми, які працюють в складних гідравлічних мережах зі змінною продуктивністю. Основними способами регулювання параметрів відцентрових механізмів є зміна швидкості обертання робочого колеса, зміна кута відкриття направляючого апарату та дроселювання. В роботі проводиться аналіз режиму роботи складної гідравлічної мережі в яку включена група відцентрових механізмів зі замішаною схемою з’єднання. На основі законів Кірхгофа була отримана система рівнянь, що характеризує стан гідравлічної мережі. Робочі характеристики відцентрових механізмів групи задані апроксимаційними залежностями, що були отримані за допомогою методу найменших квадратів та законів подібності. Для аналізу ефективності різних способів регулювання параметрів відцентрових механізмів групи були поставлені й вирішені задачі знаходження оптимальних параметрів керування механізмами групи. Обмеженнями для таких задач виступили система рівнянь, що описує функціонування системи, технічні обмеження щодо значень параметрів керування та додаткові обмеження, які залежать від способу регулювання. При вирішенні таких задач були отримані значення оптимальних параметрів та середньозважених ККД механізмів групи. Дослідження показали, що найбільш ефективним способом регулювання параметрів відцентрового механізму є використання індивідуального частотного приводу, найменш ефективним – використання лише зміни кута відкриття направляючого апарату відцентрового механізму. Використання групового регулювання має високу ефективність, та майже не уступає індивідуальному частотному приводу. Проте це твердження є коректним при схожості робочих характеристик та режимів роботи відцентрових механізмів групи.
  • Ескіз
    Документ
    Математичні моделі та оптимізація роботи груп механізмів власних потреб ТЕС
    (Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2020) Ванін, Віктор Антонович; Лазуренко, Олександр Павлович; Кругол, Микола Михайлович
  • Ескіз
    Документ
    Чисельне дослідження птахостійкості лопаток авіаційного двигуна
    (Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, 2019) Ванін, Віктор Антонович; Світличний, С. П.
    Розглянуто метод дослідження реакції лопатки авіаційного двигуна на удар птаха. Розроблено гібридну модель контактної взаємодії м’якого тіла з лопаткою авіаційного двигуна з метою впровадження у практику проектування надійних і безпечно ушкоджуваних конструкцій лопаток. Шляхом порівняння результатів чисельного моделювання з результатами натурного експерименту доведено ефективність та працездатність запропонованої моделі та методу дослідження птахостійкості лопаток авіаційних двигунів. Розроблену модель доцільно використовувати у випадках, коли можливість проведення натурних випробувань обмежена, їх реалізація економічно недоцільна або неможлива, а також як інструмент при проектуванні з метою комплексного дослідження впливу конструктивних параметрів лопаток на їх реакцію у разі удару по них м’якого тіла різної маси, з різною швидкістю і під різними кутами. Це, у свою чергу, дозволить скоротити час і матеріальні витрати за рахунок скорочення числа натурних випробувань.
  • Ескіз
    Документ
    Математичне моделювання одногрупового газогідравлічного тракту допоміжних механізмів парового котла теплової електричної станції
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020) Ванін, Віктор Антонович; Кругол, Микола Михайлович; Лазуренко, Олександр Павлович
    В роботі запропоновано алгебраїчні математичні моделі відцентрових механізмів, що працюють в газогідравлічному тракті парового енергетичного котла. Такі моделі будуються на основі апроксимації залежності напору від продуктивності, величини обертів лопаток механізмів, кута установки направляючого апарату по експериментальним або чисельним даним методом найменших квадратів. Розглянуто різні схеми сумісної роботи відцентрових механізмів в газогідравлічних трактах теплових електричних станцій, для яких пропонуються показники ефективності при різних способах їх регулювання. Рівняння стану розгалуженого газогідравлічного тракту в задачі аналізу його ефективності, при роботі на мережу, отримано із використанням аналогів законів Кірхгофа. Приведено алгоритми для реалізації чисельних методів в задачі знаходження оптимальних параметрів керування групою відцентрових механізмів. Досліджено особливості математичних моделей груп із паралельним, послідовним та змішаним включенням допоміжних механізмів з різними напірними характеристиками в систему забезпечення роботи енергетичного котла. Поставлено та вирішено задачу знаходження оптимальних параметрів керування механізмами при різних паропродуктивностях котла. Показано, що для живильного насосу найбільш ефективним способом регулювання є індивідуальний частотний привід, а для тягодуттьових механізмів – групове частотне регулювання. Для типового літнього місяця, з відомим графіком споживання електричної енергії на власні потреби, показано, що впровадження енергоефективних способів регулювання продуктивності відцентрових механізмів станції дає економію електричної енергії в системі на рівні 10,69 %.
  • Ескіз
    Документ
    Управління в алгебраїчних моделях гідравлічних трактів ТЕС
    (ТОВ "Баланс-Клуб", 2018) Ванін, Віктор Антонович; Кругол, Микола Михайлович; Лазуренко, Олександр Павлович
  • Ескіз
    Документ
    Оптимальне електромеханічне керування гідродинамічними системами ТЕС
    (ФОП Панов А. М., 2018) Ванін, Віктор Антонович; Кругол, Микола Михайлович; Лазуренко, Олександр Павлович
    Запропоновано спосіб визначення оптимальної частоти при груповому регулюванні продуктивності механізмів власних потреб теплових електричних станцій.
  • Ескіз
    Документ
    Математичні моделі та чисельні методи в задачах механіки суцільного середовища
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018) Ванін, Віктор Антонович
    Розглядаються питання побудови послідовності математичних моделей механічних систем та фізичних процесів в них на основі теоретичних положень механіки та рівнянь від матеріальної точки до суцільного середовища. Для простих моделей дифузійного та конвективного теплопереносу наводяться ефективні чисельні (метод скінчених різниць-МСР, та об’ємів МСО, метод скінчених елементів-МГ, МСЕ) методи. Розглядаються теоретичні положення методів побудови таких чисельних реалізацій. Для багатовимірних задач викладено основні алгоритми методу розщеплення їх на одновимірні та найпростіші за фізичними процесами. Для студентів-магістрів, які пройшли підготовку за машинобудівними та енергетичними спеціальностями.