Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 16
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність використання сільськогосподарських земель при виробництві окремих культур
    (2022) Малярець, Людмила Михайлівна; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Досліджуються проблеми ефективності використання сільськогосподарських земель при виробництві соняшнику, кукурудзи на зерно та пшениці в підприємствах Харківської області. Метою дослідження є оцінка процесу формування рівня прибутковості виробництва соняшнику, пшениці та кукурудзи на зерно та виділення окремих факторів впливу на її величину. Було встановлено, що між величиною витрат та прибутку не виявлено чітких залежностей. Констатується чітка залежність між величиною урожайності та величиною прибутку на 1 га посівної площі. Побудована регресійна модель залежності величини прибутку на 1 га посівної площі від окремих факторів. Всі побудовані моделі були надійними та мали середній рівень зв’язку. Встановлено від’ємний характер зв’язку між рівнем витрат на 1 га посівної площі та рівнем прибутку. Робиться висновок про чіткий прояв закону спадної віддачі, який характеризує поступове падіння величини прибутку в процес нарощування витрат.
  • Ескіз
    Документ
    Стратегічні напрями підвищення ефективності використання сільськогосподарських земель в умовах повоєнного відновлення
    (Хмельницький національний університет, 2023) Єрмоленко, Олексій; Селезньова, Галина; Ковальова, Олена; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Стаття присвячена дослідженню стратегічних напрямів розвитку землекористування за умов сталості розвитку та ефективності в сільськогосподарських підприємствах з різною структурою виробництва. В якості методів дослідження використовувалися групування, кореляційний метод, перевірка надійності розбіжностей середніх методом t-Стьюдента. Оцінка структури сівозмін підприємств здійснювалась через розрахунок коефіцієнта спеціалізації по структурі посівних площ. Досліджувана сукупність дорівнювала 515 підприємствам Харківської області за даними 2020 року. Було встановлено, що при значенні коефіцієнту спеціалізації до 0,25 на 100 га сільськогосподарських угідь припадало 2482 тис. грн товарної продукції, а при його вилученні більше 0,85 – 2120 тис. грн. Відмічається також, що у підприємств, які мали більшу кількість культур у сівозміні, була більшою і середня площа сільськогосподарських угідь. За показником прибутку на одиницю земельної площі та рівня рентабельності найбільш ефективними виявились підприємства, у яких був середній та високий коефіцієнт спеціалізації.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості формування ефективності землекористування сільськогосподарських підприємств в умовах воєнного стану
    (2023) Малярець, Людмила Михайлівна; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Метою дослідження є оцінка особливостей формування ефективності використання землі в сільськогосподарських підприємствах Харківської області в умовах воєнного стану. Результати. За даними 2020 та 2022 рр. побудовано регресійні моделі залежності між величиною доходу, витрат та прибутку з розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь. Установлено, що у 2020 р. зростання величини чистого доходу на 1 млн грн сприяло в середньому збільшенню величини прибутку на 146,2 тис. грн, у 2022 р. – на 204,1 тис. грн. Визначено, що зростання загальної величини витрат на 1 млн грн на 100 га сільськогосподарських угідь приводило в середньому у 2020 р. до збільшення чистого доходу на 1301,8 тис. грн, у 2022 р. – на 698,1 тис. грн. Порівняння середніх значень величини прибутку з розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь за даними за 2020 р. та 2022 р. за допомогою методу t-Стьюдента дозволило встановити, що середня величина прибутку у 2020 р. дорівнювала 546,2 тис. грн, тоді як у 2022 р. вона дорівнювала 44,1 тис. грн. Подібна різниця робить надійність розбіжностей середніх майже 100 %. Доказом цього є як значення t-Стьюдента (5,067), так і рівень надійності розбіжності середніх (p = 0,000). Установлено суттєву різницю величини витрат на одиницю земельної площі у 2020 р. та 2022 р. Надійність цієї різниці підтверджено через використання критерію t-Стьюдента. Наукова новизна. Проведене дослідження дало можливість установити, що збройна агресія рф мала суттєвий вплив на економічну ефективність використання землі. Установлено, що в сільськогосподарських підприємствах Харківської області у 2022 р. істотно скоротилася величина прибутку та витрат на одиницю земельної площі. Величина чистого доходу в номінальному розмірі суттєво не змінилася. Практична цінність. На базі проведеного дослідження робиться висновок, що головним завданням підприємств аграрного сектора в умовах воєнного стану повинно залишатися збереження людського капіталу, системи землеробства з метою підтримання родючості ґрунтів, матеріальної бази для подальшого розвитку. Це дасть можливість у період після закінчення воєнних дій швидко відновити обсяги виробництва та запровадити нові технології.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив ефекту масштабу на рівень беззбитковості виробництва озимої пшениці
    (Атлант, 2016) Ульянченко, Наталія Володимирівна; Ковальова, Олена Василівна
  • Ескіз
    Документ
    Фінансова звітність за міжнародними стандартами як інформаційна основа управління бізнесом
    (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, 2014) Ковальова, Олена Василівна; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Розглянуто особливості запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні. Визначено переваги використання фінансових звітів, складених за міжнародними стандартами, а також можливі наслідки щодо їх застосування.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до практичних занять і самостійної роботи з курсу "Регіональна економіка"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014) Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Дисципліна "Регіональна економіка" є нормативною економічною дисципліною і забезпечує оволодіння теоретичними і методологічними основами формування і функціонування економіки регіонів, уміннями проводити розрахунки стосовно аналізу сучасного стану використання природно-ресурсного, трудового потенціалу регіонів, визначення депресивних і слаборозвинутих регіонів країни, розвитку основних галузей, а також міжнародних економічних зв’язків і екологічних проблем регіонів, визначати основні напрями подальшого розвитку регіонів.
  • Ескіз
    Документ
    Фінансовий аналіз
    (Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва, 2012) Шиян, Дмитро Вікторович; Ярова, Валентина Василівна; Сафронська, Ірина Михайлівна; Посилаєва, Катерина Іванівна; Александрова, Антоніна Іванівна; Чернякова, Вікторія Олександрівна; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Фінанси є індикатором конкурентоспроможності господарюючого суб’єкта на ринку. Тому стійкий фінансовий стан підприємства є запорукою його життєдіяльності в умовах ринкової економіки. В процесі вивчення такої дисципліни як "Фінансовий аналіз" відбувається системне формування студента-фінансиста як майбутнього фахівця, який здатний приймати участь в створенні підприємства та управлінні ним. Цьому підпорядкована вся система форм і методів навчання – лекції, семінарські і практичні заняття, самостійна робота, навчальна практика та курсове проектування. Кожна з цих форм вирішує власні, однак взаємопов’язані завдання. Особливу увагу необхідно приділяти правильній організації навчального процесу, розвитку навиків самостійного мислення. Важливою формою набуття навиків самостійної наукової роботи є написання студентських дослідницьких, в тому числі, курсових робіт. Виконання курсової роботи з дисципліни є завершальним етапом вивчення курсу "Фінансовий аналіз". Це має сприяти закріпленню отриманих теоретичних знань. Курсова робота виконується студентами спеціальності "Облік і аудит" та "Фінанси" денної та заочної форм навчання. Курсова робота є свідченням вміння студентів самостійно збирати, опрацьовувати інформацію стосовно обраної теми, об’єктивно оцінювати результати фінансової діяльності підприємства, виявляти невикористані резерви підвищення фінансової стійкості підприємств та приймати самостійні рішення з практичних питань в умовах формування ринкового середовища. У процесі виконання курсової роботи студенти зобов’язані продемонструвати набуті теоретичні знання, вміння поєднати їх з практикою виробничо-комерційної діяльності підприємства незалежно від форми господарювання, враховуючи особливості ринкового механізму, особливості розподілу та використання фінансових і матеріальних ресурсів, використання кадрів та організації праці на підприємстві, прогнозувати економічну ситуацію, опрацьовувати та приймати управлінські рішення з урахуванням вимог ринку. Вирішення цих завдань потребує певних знань у методичних підходах щодо виконання курсової роботи. Пропоновані методичні рекомендації висвітлюють зміст і методику виконання курсової роботи студентами, містять завдання щодо її виконання, визначають порядок опрацювання літературних джерел, фінансової інформації досліджуваних підприємств та порядок оформлення курсової роботи, визначають окремі етапи виконання роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Окремі питання удосконалення державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників
    (Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, 2012) Ульянченко, Ю. О.; Ульянченко, Наталія Володимирівна
    Досліджується окремі проблеми регулювання цін та місце держави в формуванні механізму дотацій на аграрному ринку.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні аспекти визначення категорії "вартість" в економічній науці
    (ТДВ "Інститут обліку і фінансів", 2012) Ульянченко, Наталія Володимирівна
    В історичному аспекті розглянуто уявлення вчених про категорії "вартість" і "витрати" в економічній науці. Проаналізовані фактори, які їх обумовлюють.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка рівня ліквідності балансу за даними фінансової звітності сільськогосподарських підприємств
    (Мелітопольська типографія "Люкс", 2016) Ульянченко, Наталія Володимирівна
    У статті досліджено дискусійні питання категорії "ліквідність підприємства" та виявлено, що ліквідність підприємства часто ототожнюють з платоспроможністю, з ліквідністю балансу, з ліквідністю активів, що може обмежувати економічний зміст даного поняття. В роботі також проведено аналіз рівня ліквідності балансу сільськогосподарських підприємств в залежності від співвідношення власних та залучених коштів.