Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 2 з 2
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи довгострокової розробки Шебелинського газоконденсатного родовища в умовах відновлення запасів
    (Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, 2019) Фик, Ілля Михайлович; Фик, Михайло Ілліч; Фик, Ілля Михайлович (мол.)
    Робота спрямована на дослідження перспектив збільшення та стабілізації видобутку газу в Україні на виснажених родовищах за рахунок відновлюваних процесів щодо запасів газу. У статті розглядаються та аналізуються основні результати розробки Шебелинського ГКР з точки зору його обводнення та можливого відновлення запасів газу в покладах, що розробляються, за рахунок перетоків газу з глибоких горизонтів. Детально розглянуті всі чинники, які впливають на пластовий тиск в процесі розробки покладів. В роботі представлено аналіз водонапірної системи родовища, проведено розрахунок запасу законтурної води (замкнутої водонапірної системи), досліджено динаміку обводнення (вторгнення води в газові поклади) родовища та роль капілярних сил у сповільненні просування водного фронту. Показано, що обводнення практично не впливає на газовий режим розробки, а темпи зниження пластового тиску уповільнюється як під впливом відомих чинників, так і за рахунок перетоків газу по диз'юнктивних тектонічних порушеннях, особливо в центральній частині родовища. Обґрунтовано, що при зниженні річного видобутку газу до 1800–1900 млн. м³ він буде повністю компенсований перетоками. Наведений графічний прогноз видобутку газу до 2040 р. за варіантами без компресорної і компресорної експлуатації з 2019 р. з урахуванням відновлення запасів. Розраховано, що за умови введення на Шебелинському ГКР запланованої нової компресорної станції, річний видобуток газу в період 2020–2040 рр. буде зберігатися на рівні 2,4–2,1 млрд. м³ , а додатковий видобуток газу за період 2019–2036 рр. складе 6,5 млрд. м³. Об'єктом дослідження є Шебелинське газоконденсатне родовище. Видобуток газу та процеси підтримання пластового тиску, в тому числі за рахунок перетоків газу з глибинних горизонтів по тектонічних порушеннях. Предметом дослідження є аналіз та прогноз видобутку газу на перспективу за різними варіантами розробки, як компресорної так і без компресорної експлуатації родовища з урахуванням підтримання пластового тиску за рахунок відновлення запасів.
  • Ескіз
    Документ
    Шебелинське газоконденсатне родовище. Відновлення запасів чи обводнення?
    (Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", 2018) Фик, Ілля Михайлович; Фик, Михайло Ілліч; Фик, Ілля Михайлович (мол.)
    У статті розглядаються та аналізуються основні результати розробки Шебелинського ГКР з погляду його обводнення та можливого відновлення запасів газу в покладах, що розробляються, за рахунок перетоків газу з глибоких горизонтів. Детально розглянуто всі фактори, які впливають на пластовий тиск у процесі розробки покладів. Показано, що обводнення практично не впливає на газовий режим розробки, а темп зниження пластового тиску уповільнюється за рахунок перетоків газу по тектонічних порушеннях, особливо в центральній частині родовища. Обґрунтовано, що річний видобуток газу 1800–1900 млн м³ буде повністю компенсований перетоками. Наведено графічний прогноз видобутку газу до 2040 р. за варіантами безкомпресорної та компресорної експлуатації з 2019 р. з урахуванням відновлення запасів.