Кафедри

Постійне посилання на розділhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35393

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Ескіз
    Документ
    Комплексні енегрогенеруючі вузли в об'єднаній енергетичній системі
    (Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського", 2017) Червоненко, Іван Ігорович; Махотіло, Костянтин Володимирович; Кулєшов, В. С.; Кулєшова, К. В.
    Проаналізовано стан розвитку сонячних та вітрових електростанцій в Україні та їх вплив на роботу об’єднаної енергосистеми. Досліджено доцільність об’єднання СЕС та ВЕС в комплексний енергогенеруючий вузол, що дозволяє знизити вплив погодних умов на об’єм генерованої енергії. Запропоновано математичні моделі станцій вузла, які враховують зміну метеорологічних факторів та їх вплив на характер графіку генерації. За результатами моделювання отримано співвідношення встановлених потужностей електростанцій до максимуму навантаження, яке забезпечую добовий баланс енергії з урахуванням кліматичних умов України для різних пір року. Для забезпечення миттєвого балансу потужності в вузлі запропоновано використовувати накопичувачі енергії та розроблено алгоритм роботи системи управління його роботою. Показана доцільність використання ГАЕС як накопичувача енергії в вузлі.
  • Ескіз
    Документ
    Шахтні гідроакумулюючі електростанції з підвищеною ефективністю роботи гідроагрегатів
    (НТУ "ХПІ", 2012) Артюх, Станіслав Федорович; Червоненко, Іван Ігорович
    В даній роботі розглядаються питання пов`язані з будівництвом гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС) з підземним басейном на базі відпрацьованих рудних шахт та підвищення ефективності їх роботи. Обґрунтована необхідність створення нового екстремального регулятора ККД.
  • Ескіз
    Документ
    Покращення показників якості електроенергії в енергоблоках ГАЕС, які включають гідроагрегати, що працюють з несинхронною частотою обертання
    (НТУ "ХПІ", 2012) Артюх, Станіслав Федорович; Гірявець, С. С.
    В даній роботі показано, що одним із заходів щодо підвищення ефективності роботи гідроагрегатів ГАЕС, які працюють зі змінними напорами, є їх переведення на роботу з несинхронною частотою обертання. Для узгодження їх роботи з мережею, в схему блока може бути введений силовий перетворювач, котрий, окрім того, є причиною зниження показників якості електроенергії на виході енергоблоку. Показані шляхи боротьби з цією проблемою.
  • Ескіз
    Документ
    Система регулювання оптимального ККД гідроагрегатів, що працюють зі змінними напорами
    (Вінницький національний технічний університет, 2013) Артюх, Станіслав Федорович; Червоненко, Іван Ігорович
    Показано, що гідроагрегати ГАЕС знижують свою ефективність, працюючи з пониженими напорами. Для вирішення цієї проблеми доцільно перевести ці гідроагрегати на роботу зі змінною частотою обертання. Запропоновано алгоритм та систему управління, які дозволили підтримувати оптимальний ККД гідроагрегатів у разі знижених напорів та відповідних частот обертання.